افزایش ۸۰ درصدی صدور گذرنامه زائران اربعین

فرمانده نیروی انتظامی در جریان سفر به قم، گفت: از ابتدای محرم تا هفتم صفر امسال، طبق گزارش‌های رسیده تعداد زائران عتبات عالیات و اربعین نسبت به سال قبل چهار برابر و صدور گذرنامه نیز ۸۰ درصد بیشتر شده‌است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قم، سردار حسین اشتری روز دوشنبه در دیدار با آیت‌الله سیدمحمدسعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س)، افزود: ناجا در حوزه خدمت‌رسانی خدمات متنوعی انجام می‌دهد که یکی از آن‌ها خدمت به زائران اربعین حسینی است.

وی اضافه کرد: بیش از ۳۰ هزار نفر از ماموران نیروی انتظامی برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین در مرزها مستقرشده‌اند.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر در عراق، بیان کرد: هدف طراحان این توطئه که پشت آن آمریکا و عربستان بوده است،‌ کمرنگ کردن حرکت باشکوه اربعین است،‌ اما به لطف خدا موفق نخواهند شد.

اشتری افزود: دردهه اول محرم که بیش از ۱۰۰ هزار مسجد و حسینیه در کشور وجود دارد، برنامه‌های عزاداری باشکوه‌تر از سال قبل برگزار شد و هیچ‌گونه مشکل امنیتی رخ نداد.

وی با اشاره به هفته ناجا، گفت: برنامه‌های مختلفی در این هفته در سراسر کشور درحال برگزاری است و سعی می‌کنیم ارتباط بیشتری با مردم برقرار نماییم.

وی با گرامیداشت شهدای ناجا، افزود: سال گذشته بیش از ۵۰ تن از همکاران ما به فیض عظیم شهادت نائل شدند که البته در ۶ ماه نخست امسال آمار شهدا در ناجا نسبت به مدت‌زمان سال قبل ۴۰ درصد کمتر شده‌است.

فرمانده نیروی انتظامی کشور در ادامه با اشاره به تنوع ماموریت های ناجادر اقصی نقاط کشور، اظهار داشت: این تنوع و خدمات به دلیل برقراری نظم و امنیت است و خداوند را شاکریم که توانسته‌ایم به‌عنوان سرباز ولایت و خدمتگزار مردم ماموریت ها را به لطف الهی به‌خوبی انجام دهیم، هرچند اشکالاتی وجود دارد ولی مسیر را درست و باشتاب ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به طرح‌های برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی، افزود: ناجا پیشتاز این طرح‌هاست که طرح ناظر یک و برخورد با کشف حجاب در داخل خودروها یکی از این طرح‌ها به شمار می‌آید که اجرای این طرح تاثیرات خوبی به همراه داشته است.

وی ادامه داد: درحوزه امنیتی نیز طرح‌های بسیار خوبی برای برخورد با اراذل و اوباش انجام‌شده‌است.

اشتری بابیان این‌که سال گذشته ۸۷۵ تُن انواع مواد مخدر در کشور کشف‌شده است، گفت: امسال کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش‌یافته و برنامه‌ریزی ما برخورد با عناصر اصلی است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه از سال ۲۰۰۴ و بعد از ورود آمریکا به کشور افغانستان کشت خشخاش ۵۰ برابر بیشتر شده است که موجب مشکلات و آسیب‌هایی برای کشور شده است.

فرمانده نیروی انتظامی امروز در سفر به قم با شماری از مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

 ۱۳ مهرماه تا ۲۰ مهرماه به‌عنوان «هفته نیروی انتظامی» نام‌گذاری شده‌است.

46

کد خبر 1308009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =