توضیح وکیل نجفی درباره بازسازی دوباره صحنه قتل میترا استاد/ اتهام نجفی تغییر می‌کند؟

وکیل محمدعلی نجفی درباره جزییات بازسازی دوباره صحنه قتل میترا استاد توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حمیدرضا گودرزی، وکیل محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران که در پرونده قتل میترا استاد دفاع از نجفی را بر عهده دارد پیش از این به رای دادگاه کیفری یک درباره قتل عمد میترا استاد اعتراض کرده بود، چون او معتقد است قتل میترا استاد شبه عمد است و مسیر گلوله منجر به قتل و دفورمه شدن آن نشان می دهد گلوله به جسم سختی مانند سقف حمام محل وقوع قتل خورده و پس از کمانه کردن وارد بدن مقتوله و باعث قتل شده است.

دیوان عالی کشور با پذیرفتن ایرادات وکیل به اتهام قتل عمد، ضمن نقض رای دادگاه، دستور ارجاع امر به کارشناسان را صادر کرد که باعث شد امروز نجفی برای بازسازی دوباره صحنه قتل، در آپارتمانی که با همسرش میترا استاد زندگی می کرد، حاضر شود.

حمیدرضا گودرزی، وکیل نجفی درباره جزییات این موضوع توضیحاتی ارائه کرد که در ادامه می خوانید:

بازسازی دوباره صحنه قتل برای چه انجام شد؟ مگر از بازسازی صحنه در دفعه اول، فیلم نگرفته بودند؟ چرا کارشناسان به آن فیلم رجوع نکردند؟

ما به سه جنبه از پرونده و رای قتل عمد اعتراض کرده بودیم و درخواست ارجاع امر به کارشناسان مربوطه را داشتیم که دیوان عالی کشور اعتراض ما را پذیرفت. بر این اساس، اعتراض ما اولا بر این بود که گلوله  دفورمه شده ای که باعث مرگ مرحوم میترا استاد شد، باید مسیرش به دقت بررسی شود. از آنجایی که شکل تغییر یافته گلوله نشان دهنده اصابت آن به جسم سخت است، باید مشخص شود اگر گلوله ابتدا به مانع سختی مانند سقف خورده و کمانه کرده و سپس بدن عبور کرده یا ابتدا از دست عبور کرده و سپس به سقف خورده و کمانه کرده و وارد بدن شده، مشخص کننده وضعیت قتل از عمد به شبه عمد خواهد بود و راه برای دفاع از آقای نجفی در اتهام قتل شبه عمد باز می شود.

همچنین ما به کارشناسی اسلحه و پزشکی قانونی اعتراض کرده بودیم که در راستای موضوع فوق است و مشخص خواهد کرد وضعیت قتل عمد و اتهام آقای نجفی تغییر می یابد یا خیر. هر یک از این کارشناسی ها باید مجددا به صورت جزئی و دقیق صورت گیرد تا ابهامات پرونده رفع و عدالت اجرا شود.

در بازسازی مجدد صحنه قتل چه اتفاقی افتاد؟

امروز پس از حضور مقام محترم قضایی و کارشناسان تیم های مختلفی که باید نظر می دادند، آقای نجفی هم از زندان اوین منتقل شد و مجددا صحنه قتل مورد بازسازی قرار گرفت. بازسازی صحنه بسیار طولانی بود و از صبح تا بعد از ساعت 15 ادامه داشت و آقای نجفی توضیحات مفصلی درباره حادثه ای که اتفاق افتاده بود به تیم های کارشناسی ارائه داد و محل های اصابت و کمانه کردن گلوله ها مجددا مورد بازبینی قرار گرفت.

اظهارنظر کارشناسان چه زمانی آماده می شود؟

کارشناسان تیم های مختلف علاوه بر بررسی مجدد صحنه قتل و شواهد موجود در آن، سئوالات مختلفی طرح کردند و به حرفهای آقای نجفی گوش کردند و در نهایت گزارش خود را ظرف یک هفته تقدیم مقام قضایی می کنند و بسته به نظر آنها، قضات پرونده رای مجدد صادر می کنند. اگر نظر کارشناسان درباره مسایل مربوط به گلوله و مسیر شلیک و سایر جزییات پرونده مثبت و به نفع موکل باشد راه برای شبه عمد باز می شود.

۴۷231

کد خبر 1308040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =