ایرنا نوشت:وزارت خارجه آلمان از برگزاری عملیات نظامی یکجانبه از سوی ارتش ترکیه در خاک سوریه ابراز نگرانی کرد.

وزارت خارجه آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که تصمیم ترکیه برای برگزاری عملیات نظامی یکجانبه در شمال سوریه بسیار نگران کننده است.

در پیامی توییتری که در صفحه توییتر این وزارتخانه منتشر شد، آمده است: این اقدام سبب افزایش تنش ها شده و اوضاع سیاسی-امنیتی و انسانی را در این منطقه تشدید می کند.

آلمان با بیان اینکه  چالش های پیش روی ترکیه در منطقه را درک می کند تاکید کرد که چنین اقدام هایی  از سوی آنکارا نباید مبارزه با داعش را به مخاطره اندازد.


همچنین اتحادیه اروپا امروز ضمن هشدار نسبت به پیامدهای عملیات جدید نظامی ترکیه در شمال سوریه تصریح کرد که این اقدام سبب راه افتادن موج جدیدی از مهاجران به سوی کشورهای اروپایی می شود.

مقام‌های نظامی ترکیه و آمریکا هفتم آگوست (۱۶ مرداد) در مورد طرح ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به توافق رسیدند. آنکارا مدعی است که هدف از این اقدام، ایجاد منطقه‌ای امن برای بازگرداندن آوارگان سوری از ترکیه به کشورشان است.

دونالد ترامپ و رجب طیب اردوغان رئیسان جمهوری آمریکا و ترکیه یکشنبه شب در یک تماس تلفنی درباره طرح منطقه امن در شمال سوریه گفت‌ وگو کردند.

دفتر ریاست جمهوری ترکیه یکشنبه شب با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: اردوغان در این گفت وگو اظهار کرد که ایجاد منطقه امن، اقدامی کلیدی برای از بین بردن تهدید پ.ک.ک و یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) و فراهم کردن شرایط بازگشت آوراگان سوریه به کشورشان است.

310311

کد خبر 1308078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =