کسری بودجه آمریکا به بالاترین حد در ۷ سال گذشته رسید

ایرنا نوشت: اداره بودجه کنگره (CBO)کسری بودجه دولت فدرال آمریکا را در سال ۲۰۱۹ میلادی ۹۸۴ میلیارد دلار براورد کرده که بالاترین رقم از سال ۲۰۱۲ تاکنون محسوب می شود.

به گزارش روز دوشنبه تارنمای آمریکایی هیل، این رقم ۴.۷ درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) را تشکیل می دهد.

اختلاف بین بودجه فدرال و درآمدها فقط ۴ بار بلافاصله بعد از بحران مالی جهانی از مرز یک تریلیون دلار رسید.

کسری بودجه امسال (۲۰۱۹) که از سال ۲۰۱۵ میلیاردی افزایش داشته است، در مقایسه با سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۰۵ میلیارد دلار افزایش یافته است که که رشدی ۲۶ درصدی را نشان می دهد.

اداره بودجه فدرال هشدار داده که بدهی کشور در یک مسیر بی ثبات حرکت می کند. سطوح بالاتر افزایش بدهی ها کار را برای دولت جهت مبارزه با رکود اقتصادی و افزایش سهم بودجه آتی که به پرداخت هزینه های بهره اختصاص می یابد، دشوار می کند.

از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تولید ناخالص داخلی آمریکا با بسته کاهش شدید مالیاتی مواجه بوده که درامدها را کاهش داده است و این در حالیست که دموکرات ها و جمهوریخواهان توافق کرده اند به صورت سال به سال بودجه را افزایش دهند.

ناظران امور بودجه در آمریکا اشاره کرده اند که عامل اصلی کسری بودجه ناشی از برنامه هایی همچون تامین اجتماعی، همچون برنامه های «مدیکر» برنامه ملی بیمه اجتماعی  و «مدیکید» برنامه بهداشتی آمریکا برای خانواده‌ها و افراد با منابع و درآمد کم است که بودجه  را به طور خودکار صرف می کند.

«جیسون پای» (Jason Pye) مدیر امور قانونی گروه مدافع محافظه کاران موسوم به «فریدوم ورک»، دموکرات ها و جمهوریخواهان را مسئول افزایش شدید کسری بودجه که در گزارش اداره بودجه فدرال عنوان شده، دانست و گفت: این وضعیت ناپایدار همچنان وخیم تر می شود.

تازه ترین آمار وزارت خزانه داری آمریکا برای سال مالی جاری که ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) پایان یافت در اواخر ماه جاری میلادی منتشر می شود و ممکن است حاکی از اخبار بدتری باشد.

آمار قبلی وزارت خزانه داری آمریکا پیش بینی کرده بود که کسری بودجه امسال از یک تریلیون دلار فراتر رود.

310311
کد خبر 1308292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =