برگزاری اولین نمایشگاه تعمیق ساخت داخل در صنعت سنگ کشور

مدیر اجرایی دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران از برگزاری اولین نمایشگاه تعمیق ساخت داخل در صنعت سنگ کشور، همزمان با برگزاری نمایشگاه دوازدهم در شهر نیم ور محلات خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی، محمد حلاجیان در آیین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران که صبح امروز با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار شد، حمایت از تولید داخلی، کمک به خودکفایی و جلوگیری از خروج ارز در صنعت سنگ کشور را از اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد که یکی از تفاوت های دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران نسبت به سالهای گذشته است.

وی با اشاره به حضور حدود ۴۳۰ شرکت داخلی و خارجی از کشورهای ایتالیا، چین، هند و ترکیه؛  مجموعه های معدنی و فرآوری در صنعت سنگ در این نمایشگاه، ادامه داد: نمایشگاه در فضایی به مساحت ۹۰ هزار مترمربع و ۱۹ هزار مترمربع فضای خالص با شرکت ۲۲ استان کشور، از امروز تا ۱۹ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی سنگ ایران برگزار می شود.

مدیر اجرایی دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، برگزاری دومین نشست تخصصی میز صادراتی صنعت سنگ کشور را از جمله برنامه های جانبی این نمایشگاه عنوان کرد  و افزود : بزرگ ترین نمایش سنگ "کوپ" در خاورمیانه در این نمایشگاه صورت می گیرد. همچنین برای اولین بار  با دعوت از هنرمندان پیکرتراش، دکتر "فرزانه اسدی" از چهره های ماندگار پیکر تراش از تهران در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

حلاجیان با بیان اینکه حضور حدود ۳۰ انجمن و تشکل فعال در حوزه صنعت کشور، یکی دیگر از برنامه های جانبی در مدت چهار روز برگزاری نمایشگاه است، تاکید کرد : این برنامه گامی در جهت ایجاد همگرایی و هم اندیشی به منظور رفع مشکلات پیش روی فعالان این عرصه و توسعه صادرات است.

مدیر اجرایی دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران تصریح کرد : با تشکیل نشست های تخصصی در مدت برگزاری نمایشگاه، معرفی تکنولوژی های جدید در این صنعت و همچنین نحوه تجارت در بازارهای داخلی و خارجی، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

46

کد خبر 1308316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =