معطل ماندن ۱۰درصد کارت سوخت‌ها در پست آذربایجان‌غربی

مدیرکل پست آذربایجان‌غربی با اشاره به توزیع بیش از ۲.۷میلیون مرسوله در استان طی ۶ ماه نخست امسال گفت: ۱۰ درصد ۴۸۰۰۰ کارت سوخت وارد شده به پست استان، همچنان معطل مانده و هم‌استانی‌ها اقدامی برای دریافت آنها صورت نداده‌اند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، مجید فرخی در جمع خبرنگاران به مناسبت فرارسیدن ۹ اکتبر (۱۷مهرماه) روز جهانی پست، با اشاره به فعالیت ۷۸۴ واحد پستی در سطح استان، گفت: از این تعداد ۲۲۸ دفتر ICT شهری، ۴۵۷ دفتر ICT روستایی، ۶۳ نمایندگی پستی و ۳۶ واحد دولتی و باجه مرکزی در حال ارائه خدمات پستی در سطح استان هستند.
وی ادامه داد: شرکت ملی پست و به طبع آن پست آذربایجان‌غربی در راستای سرعت بخشیدن و افزایش کیفیت ارائه خدمات پستی، از فناوری‌های نوین از جمله فناوری‌های IT بهره می‌برد بطوریکه تمامی مراحل ۴ گانه قبول، آماده‌سازی، رهسپاری و توزیع بصورت مکانیزه و بدون استفاده از کاغذ انجام می‌شود.
وی در مورد آمار توزیع مرسوله در استان نیز گفت: در طی ۶ ماهه نخست امسال، ۲میلیون و ۷۶۳هزار مرسوله در سطح استان توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد کاهش داشته ضمن اینکه در هر ماه ۵۰۰۰ مرسوله از خارج کشور وارد استان و حدود ۲۰۰۰ مرسوله از استان به کشورهای دیگر ارسال می‌شود.
مدیرکل پست آذربایجان‌غربی رسالت پست را کاهش ترافیک و سفرهای غیرضروری عنوان و اضافه کرد: ۱۲۵ نامه‌رسان دولتی در سطح استان فعالیت دارند که در طول سال، تنها ۷ روز تعطیل و در سایر روزها فعالیت می‌کنند.
فرخی گفت: از ابتدای امسال و طی ۶ ماه نخست، ۳۷۲۰۶ مورد کارت ملی هوشمند، ثبت‌نام شده ضمن اینکه از ابتدای راه‌اندازی کارت ملی هوشمند در کشور، یک میلیون و ۷۴۱هزار کارت ملی در ۳۲ ایستگاه ثبت‌نام شده و استان آذربایجان‌غربی اولین استان در سطح کشور بوده که در مناطق روستایی مراکز ثبت‌نام کارت ملی هوشمند را راه‌اندازی کرده بود.
فرخی ادامه داد: در ۶ ماهه نخست سال ۴۸۰۰۰ کارت سوخت به استان وارد شده که از این تعداد ۱۰۰۰۰ کارت مخصوص خودروهای جدید و نوشماره بوده و ۱۰ درصد کارت سوخت‌ها نیز در باجه‌ها مانده‌اند.
وی اضافه کرد: پست وظایفی جز مرسولات پستی دارد و یکی از مهم‌ترین آنها تکمیل بانک اطلاعات کدپستی ۱۰ رقمی برای شناسایی مکان‌های شهروندان و طرح ملی GNAF (استانداردسازی مکان های گیرندگان مرسوله"آدرس ملی شهروندان") بوده که این طرح در ارومیه و خوی بصورت ۱۰۰ درصد تکمیل شده و بقیه شهرها هم در حال تکمیل شدن هستند.

46

کد خبر 1308317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =