واکنش جانشین فرمانده کل سپاه به التماس دشمنان به ایران بر سر یمن

تسنیم نوشت: جانشین فرمانده سپاه گفت: دشمنان در شرایط کنونی به مرحله التماس رسیده‌اند تا از مخمصه یمن و دیگر کشورها نجات یابند.

دریادار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه در نهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام در دانشگاه شاهد، ضرر اقدام علیه ایران را بیشتر از نفعش دانست و افزود: دشمنان به قدرت ما اقرار می ‌کنند و شرایط به گونه‌ای است که خود آنها به دنبال یافتن قدرت بازدارندگی در برابر ایران هستند.

دریادارفدوی گفت: دشمنان در شرایط کنونی به مرحله التماس رسیده‌اند تا از مخمصه یمن و دیگر کشورها نجات یابند.

جانشین فرمانده کل سپاه  با تاکید بر اینکه حوادث اخیر نشان دهنده ضعف دشمنان است و این ایران است که برتری در برابر دشمنان دارد ادامه داد: ۴۰ سال است که آمریکا با انقلاب اسلامی ایران دشمنی دارد و تمام توان خود را برای ضربه‌ زدن به انقلاب اسلامی به کار گرفته، اما همواره در تلاش‌های خود ناکام مانده است.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه ماهیت دشمنی آمریکا با ملت ایران رویارویی حق و باطل است و این دو هیچ گاه در کنار یکدیگر قرار نمی‌گیرند گفت: با نگاه به ماهیت دشمنی آمریکا علیه ملت ایران مشخص می‌ شود که این ستیز بر سر مسائل فرهنگی، اقتصادی و سیاسی نیست زیرا در این صورت تاکنون این مشکلات برطرف و توافق‌هایی حاصل شده بود.

دریادار فدوی تصریح کرد:  آمریکایی‌ها با اقدامات مختلف از طریق دست نشانده‌های خود نیز نتوانستند این انقلاب را از پای درآورند و در دفاع مقدس با مقاومت مردم ایران مواجه شدند و این مقاومت همچنان ادامه دارد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: در ابتدای انقلاب تقریبا همه چیز مورد نیاز را وارد و تنها نفت را صادر می‌کردیم اما اکنون به لطف مقاومت مردم این شرایط در کشور وجود ندارد.

دریادار فدوی تصریح کرد: با وجود تمامی این مشکلات، دشمنی‌ها و تحریم‌ها این قاعده‌های خداوند است که انقلاب را زنده نگه داشته و مستکبران عالم توان مقابله با جبهه الهی را ندارند.

وی با بیان اینکه این تعداد از شهید در راه خداوند دلیل محکمی بر الهی بودن انقلاب است، گفت: انقلاب ما به قدرت خداوند متصل است و هیچ کشوری توان مقابله با قدرت الهی را ندارد.

دشمنان ناامیدی را میان جوانان پمپاژ می‌کند

هم‌چنین مهر نوشت: 

امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه هوایی شهید ستاری و در جمع فرماندهان و دانشجویان این دانشگاه، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی،گفت: دشمنان اسلام و تشیع به دنبال آن هستند تا به هرشکل ممکن، مانع این حرکت عظیم الهی شوند اما به حول و قوه الهی هیچگاه توفیق نخواهند یافت.

وی افزود: شور و شعور حسینی آنچنان در قلب و جان آزادیخواهان جهان ریشه دوانیده است که این شعله فروزان تا قیام قیامت به خاموشی نخواهد گرایید و زنده نگه داشتن بزرگمردان قیام کربلا، به جزئی جدا ناپذیر از سنت بشری تبدیل خواهد شد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه و خطاب به دانشجویان بیان داشت: دانشجویان حاضر در این مرکز آموزشی نیروی هوایی باید بدانند که در چه جایگاهی قرار گرفته و در چه مسیری گام نهاده اند؛ موضوع آموزش بالاخص آموزش های نظامی، از چنان اهمیت و جایگاهی برخوردار است که در احادیث روایت شده از ائمه معصومین (ع) خون شهید همسنگ مرکب قلم معلمین و آموزگاران پنداشته می شود.

امیر نصیرزاده با بیان اینکه دانشگاه مبدا همه تحولات اجتماعی است، افزود: همه تغییرات از دانشگاه آغاز می شود، از مهارت آموزی و تخصص گرایی گرفته تا آموزش صحیح زیستن و توجه به امور فرهنگی و اعتقادی، همه وابسته به تعالیم فراگیران حاضر در دانشگاه است، از این رو تحقق ساخت نیروی هوایی تراز نظام اسلامی تنها به دست شما دانشگاهیان و دانشجویان این مرکز آموزشی، میسر خواهد بود.

وی با اشاره به این انتظار و توقع از دانشجویان جدید الورود در راستای ارتقای همه جانبه نیروی هوایی در تمامی حوزه ها و بخش ها است، خاطر نشان کرد: از جمله مطالبات و تاکیدات موکد فرماندهی معظم کل قوا آموزش صحیح و بکارگیری نخبگان شایسته و جوان در نیروهای مسلح است، از این رو شما دانشجویان جوان نه تنها باید در امور تخصصی مربوطه از جمله سرآمدان نیرو باشید بلکه انتظار می رود با تلاشی مضاعف و بیش از پیش، در راستای ارتقای بیش از پیش برای نیروی هوایی ارتش، نقش آفرینی کنید چون آینده این نیروی الهی به شما دانشجویان متعلق است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: امروزه برنامه ریزی دشمن بر پمپاژ ناامیدی بالاخص در میان قشر جوان و دانشجو، معطوف است و شما دانشجویان و جوانان باید با ایمان و اعتقاد و امید به آینده مقهور و تسلیم این یاوه گویی های معاندین نشوید و بدانید به یاری خداوند متعال و با تلاش و مجاهدت شما جوانان برومند، آینده نظام اسلامی به مراتب درخشان تر از اکنون خواهد بود.

در پایان این مراسم، دانشجویان دانشگاه هوایی شهید ستاری در حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با رژه رفتن از مقابل جایگاه، آمادگی خود را به نمایش گذاشتند.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1308431

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =