مردم چهارمحال و بختیاری چهار میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند

رئیس اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: مردم استان در شش ماهه نخست امسال چهار میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان زکات واجب و مستحب پرداخت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، حجت‌الاسلام سیدمهدی هاشمی بابیان اینکه زکات دریافتی برای کمک به نیازمندان و ارائه خدمات به آن‌ها مصرف می‌شودبیان کرد: از این مجموع ۲ میلیارد و ۲۹۳ میلیون تومان زکات فطریه، ۱۵۳ میلیون تومان زکات واجب(جو و گندم) و بیش از ۲ میلیارد تومان زکات مستحب جمع‌آوری شده است.

وی با تشریح نحوه هزینه‌کرد زکات جمع‌آوری شده افزود: ۸۴ درصد از زکات پرداختی مردم استان در زمینه خرید جهیزیه، درمان نیازمندان، تحصیل، آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و رفع نیازهای معیشتی مستمندان هزینه شده است.

رئیس اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد استان ادامه داد: همچنین ۱۶ درصد باقی مانده نیز صرف احداث، مرمت و بازسازی پروژه‌های عمرانی شده است.

هاشمی بابیان اینکه ۳۵ روحانی به عنوان مبلغ در حوزه زکات و ۳۷۶ عامل افتخاری زکات در شهرها و روستاهای استان فعالیت می‌کنند گفت: تاکنون ۱۳۳ جلسه شورای زکات در روستاها تشکیل شده است.

وی با اشاره به اهمیت تبیین احکام زکات و موارد مصرف آن گفت: نمودار احکام کلی زکات بر اساس فتوای همه مراجع شامل زکات مستحبی و واجب تهیه و در اختیار عاملان زکات قرارگرفته است.

46

کد خبر 1308624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =