افتتاح نخستین پارک روستایی در شمالغرب کشور/ آرزوی کودکان یک روستا برآورده شد

ایجاد پارک کودک در محیط های روستایی رویایی کودکانه است که در روستای خواجه دیزج رنگ واقعیت به خود گرفت.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، نخستین پارک روستایی در شمالغرب کشور و در روستای «خواجه دیزج» از توابع شهر تبریز افتتاح شد.
 خواجه‌دیزج یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان آجی‌چای بخش مرکزی شهرستان تبریز واقع شده‌است. 
خواجه دیزج حدوداً ۱۵ کیلومتر تا مرکز شهر تبریز فاصله دارد. بنابراین به عنوان یک شهرک اقماری شهر تبریز می توان از آن نام برد. این شهرک در کنار جاده چرمشهر تبریز قرار گرفته است در نتیجه از موقعیت اقتصادی و صنعتی مطلوبی برخوردار می باشد. 
همزمان با روز کودک و روز روستا در روستای خواجه دیزج، دو طرح پارک روستایی و مرکز سرور دوربین های مداربسته محلات این روستا طی مراسمی افتتاح شد.
روز روستا فرصتی برای ترویج صداقت و دوستی
در این مراسم فرماندار شهرستان تبریز این برنامه روستا را مهد ادب و مهمان نوازی دانست و گفت: روستا و مردمان بی آلایش اش همواره صداقت و راستی را به همگان شناسانده اند. 
بهروز مهدوی در ادامه ضمن تبریک  روز جهانی کودک ابراز کرد: باید اخلاق مداری را به کودکان خود بیاموزیم  چرا که احترام به والدین و بزرگان و هم نوعان فرزندان را در تمامی مراحل زندگی خشنود و موفق می کند.
مهدوی در پایان خاطر نشان شد: کودکان درصد هوشی بالایی دارند این والدین اند که برای تربیت آنها باید تلاش کنند تا جامعه آینده را اداره کنند، این مملکت با مدیریت علمی می تواند بیش از پیش توسعه پیدا کند.
وی همچنین بر ضرورت برنامه‌ریزی مناسب برای افزایش فضاهای سبز عمومی و مراکز تفریحی در روستاها توسط دهیاری‌ها با بهره‌گیری از ظرفیت سایر دستگاه‌های ذیربط تاکید کرد.


 معابر “خواجه دیزج” به دوربین مداربسته مجهز شد

علی حسین علیپور، بخشدار  مرکزی شهرستان تبریز دیگر سخنران این برنامه اظهار کرد: با عنایت پروردگار و حمایت جمعی از مسئولین استان آذربایجان شرقی توانسته ایم گوشه ای از پروژه ها را در راستای آبادانی روستاها به ثمر برسانیم.
وی در خصوص راه اندازی اتاق سرور در روستای خواجه دیزج ابراز کرد: این روستا،  اولین روستایی به شمار می رود که تمام محلاتش مجهزبه دوربین مدار بسته شده تا امنیت دوچندان شود.
 بخشدار مرکزی شهرستان تبریز در ادامه افزود: اتاق سرور روستای خواجه دیزج با هزینه ای بالغ بر  ۱۲۰ میلیون تومان احداث شد.
بخشدار مرکزی شهرستان تبریز در خصوص هزینه پروژه های روستای خواجه دیزج گفت: با هزینه ای در  حدود ۷۰۰میلیون تومانُ این  پروژه ها امروز در این روستا افتتاح شد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: هدف از مدیریت توسعه و عمران روستایی، تنظیم و اجرای برنامه‌هایی است که شرایط زندگی ساکنان مناطق روستایی را بهبود بخشد؛ به طوری که با اکتشاف، شناسایی، سازماندهی و بسیج منابع مذکور، حداکثر استفاده از قابلیت‌های موجود در روستا به عمل آید.
در مراسم افتتاح پارک این روستا، جمعی از اهالی به همراه فرزندان خود حاضر بودند و به مناسبت روز کودک هدایایی به کودکان حاضر در این مراسم اهدا شد.

وجود بوستان و فضای سبز در روستاها باعث ایجاد روحیه، طراوت، نشاط و افزایش جذابیت‌های بصری در محیط‌ های روستایی می‌شود و همچنین ایجاد مکانی برای گذراندن اوقات فراغت ساکنان و مسافران و بازی کودکان از کارکردهای دیگر این فضاها است.

46

کد خبر 1308792

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =