۰ نفر
۲۷ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۷:۱۰

مادر دختر بچه 26 انگشتی می گوید وجود انگشتهای اضافی در دست و پای فرزندش امتیاز منفی به شمار نمی رود.

به گزارش اسوشیتدپرس پیو مین مین سویی 26 ساله معتقد است وجود انگشتان بیشتر مفید بوده و می گوید فرزندش توانایی بیشتری برای انجام کارها پیدا کرده است که در انسانهای معمولی دیده نمی شود.

لیاتی مین دختر 26 انگشتی تواناتر از یک فرد معمولی بوده و مادرش قصد دارد نام وی را در کتاب رکورد داران به ثبت رساند. لیاتی مین از هنگام تولد 12 انگشت دست و 14 انگشت پا داشته و بعنوان دارنده پرشمارترین انگشت دست و پا مشهور شده است.(تصور کنید چنین فردی موقع تایپ کردن با کیبورد چقدر سریعتر از سایرین می تواند این کار را انجام دهد.) مادر وی این عارضه را نه تنها نقصان نمی داند بلکه می گوید دخترش از تمام انگشتها به نحو احسنت استفاده می کند.

مادر و دختر 16 ماه اش در خانه ای چوبی در جنوب منطقه اوکالارپا در حومه یانگون در میانمار زندگی می کنند و همسایه شان مشوق اصلی شده تا نام دختر 26 انگشتی را در گینس به ثبت رساند. آنها خوانده اند که رکورد فعلی متعلق به فرد هندی است که 12 انگشت دست و 13 انگشت پا دارد. مادر دختر 26 انگشتی می گوید فرزندش بهتر از سایرین وسایل را با دستان خود نگه می دارد و چیزی از دستش به زمین نمی افتد، چرا که داشتن انگشت بیشتر وی را قوی تر و محکم تر نشان می دهد.

پولیداکتالیسم نوعی عارضه نادر در علم پزشکی به شمار می اید که در آن تعداد انگشتان دست و پا بیشتر از 20 شده و حتی به صورت موازی در هر دست یا پا دیده شود که در مورد لیاتی مین این کاملا صدق می کند ولی عارضه محسوب نمی شود. در برخی جوامع جراحی انگشت اضافه در کودکی نیز صورت می گیرد و این زمانی است که مثلا یکی از دستها یا پاها تنها یک انگشت اضافی داشته باشد.

بر اساس آمار ثبت شده در سایت گینس، دو نفر که هر دو هندی هستند،با 12 انگشت دست و 13 انگشت پا رکورد دار فعلی بوده و ممکن است لیاتی مین جای آنها را بگیرد.

دکتر کرایگ کاماستا جراح اهل آتلانتای جورجیا می گوید پولیداکتالیسم توسط والدین جدی گرفته شده و معمولا برای جلوگیری از روبرو شدن کودکان با برخی آداب اجتماعی غلط در مواجهه با این افراد، والدین تصمیم می گیرند انگشت اضافی فرزنداشان را در بیاورند در حالی که از نظر وی وجود انگشت اضافی چندان هم نمی تواند منفی تلقی شود.

دختر بچه 26 انگشتی/عکس

 دختر بچه 26 انگشتی/عکس

/56

کد خبر 130898

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =