کالدرون:از یوونتوس و اتلتیکو و آژاکس بیشتر دویده‌ایم!

ورزش سه نوشت: گابریل کالدرون گفت:من هیچ مشکلی با سید جلال حسینی ندارم.

گابریل کالدرون در حاشیه دور جدید تمرینات تیم پرسپولیس در جمع خبرنگاران حضور یافت و درباره شرایط تمرین گفت: امروز بدون بازیکنان تیم ملی تمرینات را آغاز می کنیم، بعد از آخرین تمرین مصدومی نداشتیم و امروز هم تمام بازیکنان در اختیار تیم هستند.

او در پاسخ به این سوال که آیا با جونیور قطع همکاری خواهد کرد، اظهار داشت: در حال حاضر چنین تصمیمی نداریم، جونیور یک بازیکن جوان است که خود را با شرایط وفق می دهد و امیدواریم بتواند یک گل بزند و بعد از آن تماشاگران را خشنود کند و به سطح مورد نظر ما برسد.

کالدرون افزود: اولویت ما این است که علیپور که مهم ترین مهاجم ماست، پایش به گل باز شود. در آخرین بازی علیپور خیلی خوب بازی کرد اما متاسفانه نتوانست گل بزند. در ورد جونیور هم من در جریان انتقادات هستم، چون توقعی که داشتیم برآورده نشده. او در بازی آخر بازی نکرده، روی او زوم کرده اند که اصلا مقابل شهر خودرو بازی نکرد. ما در زمین نمایش خوبی داریم اما متاسفانه فقط سه گل زده ایم اما نمی توانیم تمام تقصیرها را گردن جونیور بندازیم که تنها سه بازی انجام داده. من گفتم که او گزینه نهم ما بود، اما توقع ما از او این است که بازیکنی جوان است و باید در خدمت تیم باشد. در فوتبال امروز یک بازیکن خوب و گلزن ارزان نیست، مگر این که جوان باشد. مثل عبدی که روز دربی اولین بازی اش را انجام داد و گل هم زد.

سرمربی سرخپوشان با اشاره به محرومیت تماشاگران پرسپولیس توضیح داد: متوجه نمی‌شوم که چرا باید بازی با پیکان را بدون حضور تماشاگرانمان برگزار کنیم، به نظر من محرومیت ها و جریمه هایی را تحمل می کنیم که توجیهی ندارد. متوجه نیستم شجاع چرا نتوانست بازی کند، فرشاد یک هل کوچک داد و سه جلسه محروم شد و بازیکن استقلال که چنین حرکتی را انجام داد، هیچ محرومیتی برایش اعمال نشد. چیزی که من می دانم تیمی که در زمین خودش بازی می‌کند، جریمه‌ها برای تیم میزبان است. بازی با تراکتور نارنجک انداختند، فحاشی کردند و سنگ انداختند اما دیدیم که محرومیت آن ها بخشیده شد. اما نمی دانم چرا برای ما بخشیده نشد. فکر می کنم در تصمیمات معیارها متفاوت هستند. امیدوارم در آینده برای فوتبال ایران اتفاقی بیفتد که معیارها برای همه برابر شود، متوجه نمی شوم چرا برای یک تیمی یک جور تصمیم گرفته می‌شود و برای یک تیم دیگر مدل دیگری تصمیم گرفته می‌شود. من دوست دارم عدالت برای همه یکسان باشد، این که بیرانوند را برای آن حرکت محروم کردند، من انتظار داشتم همان محرومیت برای هواداران تراکتور هم اعمال شود.

او ادامه داد: علی، شجاع، فرشاد و... را از دست دادیم و از طرف دیگر می‌بینیم که محرومیت تراکتور بخشیده می‌شود. شاید شما بدانید اما من نمی‌دانم!

کالدرون درباره اظهار به کمیته انضباطی هم گفت: من عادت دارم همیشه آزادانه اظهارنظر کرده و چیزی که فکر می‌کنم را بگویم. در واقع همیشه به تمام تیم ها احترام می‌گذارم اما نظر را می گویم. امیدوارم این حقوقی که همه جای دنیا داشتم را اینجا هم داشته باشم و آزادانه صحبت کنم. هر کدام از صحبت ها توقع دارید عدالت برای همه یکسان باشد.

وی با اشاره به مشکل گلزنی تیمش عنوان کرد: همیشه مربی اولین مسئول برای اتفاقاتی است که می‌افتد. من مربی هستم که خودم هم انتقاد می کنم و آمار بازی ها را هم می‌بینم. این مشخص است که تیم هایی که گلزنی نمی کنند، نشان می دهد که مشکل گلزنی دارند. در مادرید جای رونالدو خالی است، ما شرایط همه تیم ها را می بینیم که این اتفاق می افتد و ما هم استثنا نیستیم. من از بازی و روند تیم آگاه هستم، ما در دو بازی آخر خیلی خوب کردیم.

او درباره این صحبت خبرنگار که اعتقاد داشت در بازی با شهر خودرو، میزبان نمایش بهتری داشت، گفت: شما احتمالا آمار را اشتباه دیدید، من آمار بازی را دارم، ما 9 ضربه به دروازه داشتیم آن ها 7 تا. به ما گفتند از لحاظ فیزیکی آماده نیستید چون در لحظه آخر گل خوردید اما ما از تمام تیم های لیگ قهرمانان اروپا بیشتر دویدیم. یوونتوس، اتلتیکو مادرید 114 کیلومتر، آژاکس 118 کیلومتر اما ما تقریبا 120 کیلومتر و 600 متر.

کالدرون در واکنش به این جمله که تیمش کمتر کرنر زد، توضیح داد: ما در عوض 9 ضربه به دروازه داشتیم و شهر خودرو 7 تا. مثل بازی با سپاهان که تک به تک شدیم و گل نزدیم و بعد آن‌ها گل زدند. وقتی بازی را می بازیم شما صحبت می‌کنید و حق با شماست، ما خوب بازی می‌کنیم اما در گلزنی مشکل داریم ولی مشکل حل می‌شود. مطمئنم بازیکنانی هستند که در آینده حل می‌شود.

سرمربی قرمزها راجع به صحبت های خودش درباره سیدجلال تشریح کرد: به نظر من اینجا وقتی یک تیم می‌بازد، بعضی خبرنگاران خبرها را عوض می‌کنند. من گفتم هیچ بازیکنی در تیم من وقتی دو هفته تمرین نمی‌کند و دو روز تمرین کند، این بازیکن نمی تواند در تیم من باشد. حالا وقتی یک بازیکن سنش بالا می‌رود، این احتمال کمتر هم می‌شود. من  با سیدجلال مشکلی ندارم و او یک کاپیتان نمونه است، ما رابطه خیلی خوبی باهم داریم، من سه دفاع وسط در حد تیم ملی دارم و مسلما یکی همیشه بیرون می‌ماند. اول فصل گفتید چرا کنعانی بازی نمی‌کند، حالا چون نمی بریم می‌گویید چرا سیدجلال بازی نمی کند. در این باشگاه همیشه مسلما بازیکنان خوبی هستند که بازی نمی‌کنند. وقتی میبریم شما چیزی نمی‌گویید، اما وقتی می‌بازیم می‌گویید چرا؟ من به کار شما احترام می‌گذارم، من کار می کنم که ببرم و اگر نبرم مسئولش من هستم.

254 43

کالدرون در پایان در حصوص بازی دادن به حسین ماهینی هم گفت: ماهینی به نظرم آماده است و بازیکن باتجربه ای است، بین المللی است. در اواخر بازی یا بازیکن جوانی مثل عبدی به زمین می آید یا بازیکن باتجربه ای مثل ماهینی. ما چون دقیقه آخر گل خوردیم حالا گفته می شود از لحاظ بدنی آماده نیستیم، ماهینی چرا آمد و... . من می دانم این صحبت ها مطرح می شود اما مشکل اصلی ما همان گلزنی است. یک تیم بزرگ مثل پرسپولیس نمی شود که در 6 بازی 3 گل بزند اما حقیقت این است که ما با سه تیم بزرگ بازی کردیم. امیدوارم در هفته های آینده آمار گلزنی ما بهتر شود.

کد خبر 1309060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =