چندین کشور به عملیات ترکیه در سوریه واکنش نشان دادند

فارس نوشت: مقامات ایتالیا، ارمنستان و استرالیا نیز با پیوستن به دیگر کشورهای منتقد عملیات نظامی ترکیه در سوریه، آن را «غیرقابل قبول» و «نگران‌کننده» توصیف کردند.

 «لوئیگی دی مایو» وزیر امور خارجه ایتالیا امروز (پنجشنبه) تأکید کرد که حملات ترکیه علیه نیروهای کرد در سوریه «غیرقابل قبول» است.

این مقام ایتالیایی ضمن درخواست توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه گفت: «به عنوان یک دولت، فکر می‌کنیم که طرح تهاجمی ترکیه، غیرقابل قبول است. ما آن را محکوم می‌کنیم... زیرا اقدام نظامی در گذشته، همیشه به افزایش تروریسم منجر شده است».

وزیر خارجه ایتالیا تصریح کرد: «ما خواستار توقف فوری این تهاجم هستیم زیرا با توجه به اینکه تداوم استفاده از زور، زندگی مردم سوریه را در معرض خطر قرار می‌دهد...، تهاجم کاملاٌ غیرقابل قبول است».

از طرف دیگر، وزارت امور خارجه ارمنستان نیز با محکوم کردن عملیات نظامی ترکیه تأکید کرد که این اقدام به بدتر شدن امنیت منطقه‌ای و تلفات غیرنظامیان، آوارگی گسترده و در نهایت یک بحران انسانی جدید، منجر خواهد شد.

«اسکات موریسون» نخست‌وزیر استرالیا نیز ضمن ابراز نگرانی عمیق از این اقدام ترکیه گفت که احتمال تقویت داعش وجود دارد و توضیح داد که «بسیار از اینکه داعش بتواند قلمرویی را که از آنجا بیرون شده بود، مجدداً بازپس بگیرد، نگران» است.

موریسون با متهم کردن ترکیه گفت: «بگذارید صریح باشیم، این دولت ترکیه بوده که وارد عمل شده است تا بی‌ثباتی به بار آورد. آنها (ترکیه) هستند که در حقیقت مستقر شده‌اند و به دنبال ورود به مرز (سوریه) و انجام اقداماتی در یک کشور دیگر هستند».

310311

کد خبر 1309172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =