۰ نفر
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
فرانسه هم سفیر ترکیه را احضار کرد

فارس نوشت: در ادامه اعتراضات جامعه بین‌الملل به عملیات نظامی ترکیه در سوریه، یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد که وزارت خارجه فرانسه، سفیر ترکیه را احضار کرده است.

 یک منبع دیپلماتیک که خواست نامش فاش نشود خبر داده که وزارت امور خارجه فرانسه، سفیر ترکیه در «پاریس» را احضار کرده تا عصر امروز (پنجشنبه) برای پاره‌ای از توضیحات درباره تحرکات آنکارا به وزارت خارجه این کشور اروپایی مراجعه کند.

بنا به گزارش خبرگزاری «رویترز»، این منبع دیپلماتیک گفت: «او برای بعدازظهر در پی تهاجمات (آنکارا) در سوریه  احضار شده است».

روز چهارشنبه هم دولت هلند در محکومیت این اقدام نظامی سفیر آنکارا را احضار کرده بود.

عصر روز گذشته، اردوغان از آغاز عملیات نظامی این کشور رد شمال شرق سوریه خبر داد و به دنبال آن جنگنده‌های این کشور برخی مواضع «ی.پ.گ» را که از سوی آنکارا تروریستی شناخته می‌شود، هدف قرار داد که در نتیجه آن تاکنون ۱۴ غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

علیرغم تمامی انتقادات بین‌المللی از جدیدترین اقدام ترکیه در شمال سوریه، اردوغان همچنان بر مواضع خود علیه کردهای سوریه تأکید دارد به طوریکه امروز در سخنانی در مقر حزب عدالت و توسعه به عملیات نظامی در شمال سوریه پرداخت و مدعی شد که ترکیه مصمم به مبارزه با «تروریسم» است.

310311

کد خبر 1309193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =