واکنش رئیس‌جمهور لبنان به حمله ترکیه به سوریه

فارس نوشت: رئیس‌جمهور لبنان در دیدار با معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل گفت بیروت حمله ترکیه به شمال سوریه را تحولی خطرناک می‌داند و امید دارد که این موضوع پیامدهای خطرناکی بر وحدت سوریه و واقعیت آوارگان سوری نداشته باشد.

 «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان در دیدار با «رز ماری دی‌کارلو» معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل متحد از آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه ابراز نگرانی کرد.

بر اساس گزارش گروه اطلاع‌رسانی «الاعلام الحربی» شاخه لبنان، وی این عملیات نظامی را تحولی خطرناک در مسیر جنگ سوریه توصیف کرد و گفت لبنان این مسأله را به دقت پیگیری می‌کند و امید دارد که این موضوع پیامدهای خطرناکی بر وحدت سوریه و واقعیت آوارگان سوری نداشته باشد.

رئیس‌جمهور لبنان تأکید کرد، لبنان در کنار مشکل جمعیت زیاد آوارگان سوری، مسایل دیگری مانند محاصره مالی و تحریم‌ها نیز دارد و همه اینها باعث شده بخش بانکی لبنان تحت تأثیر قرار بگیرد.

عصر روز گذشته، اردوغان از آغاز عملیات نظامی این کشور رد شمال شرق سوریه خبر داد و به دنبال آن جنگنده‌های این کشور برخی مواضع «ی.پ.گ» را که از سوی آنکارا تروریستی شناخته می‌شود، هدف قرار داد.

310311

کد خبر 1309197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =