توصیه‌های مهم موحدی کرمانی به اصولگرایان: تعصب گروهی و سهم‌خواهی کنار گذاشته شود/پورمحمدی:به دنبال ائتلاف حداکثری هستیم

ایسنا نوشت:هشتمین‌ نشست هم اندیشی جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل‌های اصولگرا امروز (پنج شنبه ۱۸ مهرماه) در دفتر مرکزی جامعه روحانیت برگزار شد.

در ابتدای این نشست آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی، رییس جامعه روحانیت مبارز با اشاره به تلاش آدمی برای پیروز شدن در امتحان‌های الهی اظهار کرد: برنده‌شدن در ابتلاء و امتحان‌های سخت الهی مستلزم تحمل دشواری‌ها و سختی‌هاست و بدانیم که در این راه باید به ریسمان الهی تمسک‌ بجوییم. یکی از این ابتلائات همین انتخاباتی است که پیش‌روی ماست و امتحان سختی است چون که به واسطه آن سرنوشت کشور و انقلاب رقم می‌خورد.

وی افزود: اگر انتخاب نمایندگان، انتخاب صلحاء باشد همه‌چیز رو به صلاح و اصلاح می‌رود. در این آزمون باید متمسک‌ به ولایت بود تا پیروزی حاصل شود.

رییس جامعه روحانیت مبارز با اشاره به بیان امام راحل مبنی بر اینکه "مجلس در راس امور است" گفت: با مجلس صالح همه مشکلات و تنگناها قابل رفع شدن است و باید که جایگاه مجلس را دریابیم. بدون تعارف باید بگوییم‌ که با مجلس مطلوب، فاصله داریم و برای رسیدن به یک‌ مجلس شایسته و راهگشا و گره‌گشا، باید تعصب‌های گروهی و سهم‌خواهی کنار گذاشته شود و از خرده‌گیری نسبت به یکدیگر در مجموعه جریان ارزشی خودداری کنیم تا به اتحاد و وحدت برسیم.

موحدی کرمانی افزود: در یک‌ حرکت جمعی و تجمعی باید با پذیرش عام و بینش نافذ تلاش کنیم یک‌مجلس قوی، کاردان و لایق تشکیل شود و در این‌راه از تخریب و سیاسی‌کاری و دست زدن به شیوه‌های عیر اخلاقی پرهیز شود، هر چند دیگران به شیوه های غیر سالم و ترفندهای فریبنده دست زنند.

در بخش دیگری از این نشست حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با ارائه گزارشی از کم و کیف تعامل و حضور جامعه روحانیت در فرایند فعالیت‌های شورای ائتلاف گفت: خوشبختانه در ضرورت و اهمیت دستیابی به یک ائتلاف موثر و فراگیر هیچ اختلاف نظری در میان اجزای شورای ائتلاف و تشکل‌های انقلابی و ارزشی وجود ندارد. ما نیز به عنوان جامعه روحانیت از تمام جریانها و تشکل های سیاسی انقلابی حمایت خواهیم کرد و عمیقا دنبال ائتلاف حداکثری هستیم. 

وی با اشاره به ضرورت‌های عمل مشترک همه نیروهای ارزشی، افزود: ائتلاف باید فراگیر باشد و هدف ما تقویت نظام و حل مشکلات مردم با برخورداری از مجلسی انقلابی، صالح و راهگشا و دولتی کارآمد و دستگاه قضایی عادل و قاطع خواهد بود.

در پایان نشست حاضرین در جلسه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند. نیاز به یک‌ مدل جامع و راهبردی سیاسی برای اقدام و عمل در عرصه انتخابات، پرهیز از آشفتگی‌های سیاسی و ناهماهنگی‌های درون جناحی، لزوم انتخاب کاندیداها بر اساس شاخص‌ها و نه سهم‌خواهی‌ها، اهمیت قشر خاکستری و فضای مجازی و رسانه‌ای، اتخاذ یک گفتمان مقبول و مطلوب مردم، پرهیز از افتادن در دام دوقطبی‌سازی ساختگی و تصنعی و لزوم اخلاق‌گرایی سیاسی در قبال اجزای جریان‌ارزشی و ولایی در زمره مهم‌ترین‌ نکات و پیشنهاداتی بود که توسط اعضای شرکت کننده مورد اشاره و تاکید قرار گرفت.

2727

کد خبر 1309238

برچسب‌ها