چرا برد مقابل کامبوج ما را به تیم‌ملی امیدوار می‌کند؟

تیم‌ملی ایران روز گذشته در یک بازی متفاوت موفق به شکست ۱۴ بر صفر کامبوج شد. بردی که رگه‌های خاصی از امیدواری در وجود طرفداران فوتبال به وجود آورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ روز گذشته برای ورزش ایران روز خاصی بود. روزی همراه با تلاقی چند تجربه که برای اولین بار به هم رسیده بودند. از حضور بانوان علاقه مند به فوتبال در آزادی تا ثبت اولین گل ملی بازیکنانی که برای بار اول لباس تیم ملی کشورشان را به تن کردند. این ها بیشتر از هر چیزی جنبه احساسی ماجرا را در بر می گرفتند. اینکه دیروز همه شاد بودند. از تماشاگر تا بازیکن و حتی آنهایی که پای تلویزیون های خودشان شور و شوق خاصی داشتند. 

جدا از این ها ولی از نظر فنی هم تیم ملی ایران روز گذشته نمایشی از خودش نشان داد که حداقل نزدیک به دو دهه اخیر بی سابقه بود. کسب برتری دیروز مقابل کامبوج با نتیجه ١٤-٠ قاطعانه ترین برد تاریخ فوتبال ایران از سال ٢٠٠٠ و بازی مقابل گوام تا به امروز بود. شاگردان ویلموتس روز گذشته اوج احترام به حریفی که رقیب بعدی ما یعنی بحرین را شکست داده بود در این دانستند که با همه وجود در زمین حاضر شوند و تا می توانند دروازه آنها را باز کنند. عملکرد دیروز بازیکنان تیم ملی طوری بود که همه می خواستند. اینکه بازیکنان ایران با تمام قوا در زمین حاضر شدند و حریف را دست کم نگرفتند در نوع خودش اتفاق خوبی بود اما اینکه تا حدی که توان داشتند برای بهتر کردن تفاضل گل تیم و البته ثبت یکی از بردهای تاریخی فوتبال کشور تلاش کردند، اتفاق فوق العاده ای بود.

اینکه با گذشت کمتر از 24 ساعت از بازی مقابل کامبوج در خصوص بار فنی بازی مسائلی را مطرح کنیم بدون شک شاید تا حدی غیرمنطقی باشد. چراکه مشخصا در یک بازی که با برد 14-0 میزبان به پایان رسیده، چیزی جز بالا بودن سطح کیفی تیم برنده مهم نیست. ایران دیروز به معنای واقعی خوب بود اما نباید فراموش کرد حریف هم کامبوج بود. با این وجود عطش سیری ناپذیر بازیکنان برای هرچه بیشتر باز کردن دروازه حریف باعث شد امیدواری طرفداران فوتبال به تغییر سبک بازی تیم ملی و آینده ای که در انتظار است بیشتر شود.

ویلموتس تفکرات هجومی خودش را به تیم تزریق کرده و این را می شد از بازی های دوستانه قبلی مقابل کره جنوبی و سوریه و بازی رسمی مقابل هنگ کنگ فهمید. بازی دیروز هم که اوج هجومی ظاهر شدن تیم ملی ایران بود. تا حدی که اکثر رسانه های معتیر دنیا نسبت به برد پرگل ایران واکنش نشان دادند. از هرچیزی امیدوار کننده تر برای طرفداران فوتبال در ایران و کسانی که به تیم ملی دل بستند این است که تیم ملی ایران از سال 2000 به این سمت و آن برد پر گل مقابل گوام با تیم های ضعیف زیادی بازی کرده. تیم هایی که در سطح همین کامبوج بودند اما هیچوقت اتفاقی شبیه به اتفاق دیروز رخ نداد و این شاید دلیلی برای بیشتر دل بستن به نسلی باشد که زیر نظر سرمربی بلژیکی برای حمله و گل زدن بازی می کنند نه چیز دیگری.

۴۱۴۱

کد خبر 1309307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =