انفجار نفتکش ایرانی در جوار عربستان؛ احتمال شلیک موشک / نشت نفت متوقف شد

صبح امروز، ۱۹ مهرماه یک نفتکش ایرانی در دریای سرخ بر اثر اصابت موشک در دو نقطه منفجر شده و دو مخزن نفتکش دچار آسیب شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از شرکت ملی نفتکش ایران، نفت‌کش ایرانی SABITY متعلق به شرکت ملی نفتکش صبح امروز در دو انفجار جداگانه احتمالا بر اثر اصابت موشک در ساعت‌های ۵ و ۵:۲۰ صبح در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در بخش بدنه شده است.

دو مخزن اصلی نفت در کشتی فوق آسیب دیده و نفت موجود در آن در حال خروج به دریای سرخ است.

خوشبختانه همه کارکنان کشتی در وضعیت سالم و ایمن بوده و کشتی نیز اکنون در وضعیت با ثباتی قرار دارد و تنها بدنه کشتی اندکی آسیب دیده است که کارکنان کشتی درصدد کنترل آن هستند.

کارشناسان فنی کشتی و کارشناسان مستقر در اتاق اضطرار شرکت در حال بررسی وضعیت و علل این حادثه هستند.

نشت نفت نفتکش ایرانی در دریای سرخ متوقف شد

شرکت ملی نفتکش در اطلاعیه دیگری اعلام کرد: نشت نفت نفتکش ایرانی در دریای سرخ متوقف شد

بر خلاف برخی اخبار منتشر شده هیچ گونه حریقی در نفتکش ایرانی رخ نداده است و نفتکش حادثه دیده به‌طور کامل در وضع باثبات قرار دارد و نشت نفت آن نیز متوقف شده است.

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های دریافتی از کشتی سانحه دیده SABITY، ایجاد حریق در کشتی یادشده تکذیب شده است.

بر خلاف برخی اخبار منتشر شده هیچ گونه حریقی در کشتی رخ نداده است و نفتکش ایرانی به‌طور کامل در وضع باثبات قرار دارد، خوشبختانه همه کارکنان نفتکش در وضع کاملا ایمن و سالم به سر می‌برند.

بر اساس این گزارش، نشت نفت از کشتی آسیب‌دیده به حداقل رسیده است، بار دیگر تاکید بر این نکته ضروری است که شرایط کلی نفتکش نیز در حال کنترل است.

۲۲۶۲۳۱
کد خبر 1309363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =