گزارش عارف به مراجع تقلید و علمای قم درباره طرح گفتگوی ملی/ مازنی: سال ۸۴ بزرگان اصلاحات غفلت کردند/ انتخابات ۸۸ باخت-باخت بود

ایسنا نوشت: یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از تهیه پیش‌نویس میثاق‌نامه انتخابات مجلس یازدهم در قالب طرح گفت‌وگوی ملی خبر داد و گفت که این میثاق‌نامه تا پایان مهر نهایی خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین احمد مازنی با اشاره به ارائه گزارشی از طرح گفتگوی ملی به علما در سفر اخیر محمدرضا عارف به قم، اظهار کرد: اخیرا در جلسات گفتگوی ملی، میثاق انتخابات مجلس یازدهم با تاکید بر منافع ملی تهیه شده است. من پنجشنبه گذشته در جلسه خانه احزاب این موضوع را مطرح کردم و مهندس باهنر هم در همان جلسه روی این میثاق‌نامه تاکید کرد و در حال حاضر متن آن در حال نهایی شدن است و جزئیات آن هم بعد از نهایی شدن یعنی تا اواخر مهر ماه اعلام می‌شود.

وی افزود: من یک نسخه از پیش نویس را به آقای روح‌الامینی رئیس خانه احزاب دادم و آن را برای روسای سه فراکسیون سیاسی مجلس هم فرستادم تا نظر فراکسیون‌ها را در این باره بگیریم و نهایتاً کاری انجام شود که مورد وفاق همه جریانات باشد.

مازنی همچنین گفت: ما به همراه کسانی که در جلسات شورای گفتگوی ملی در خارج از مجلس و مجمع گفتگوی ملی در پارلمان شرکت می‌کنند روی این مساله توافق کردیم که همه ما به دلیل اینکه کشور با مشکلات تحریم و رفتار ظالمانه دشمنان در ایالات متحده مواجه است نیاز داریم به اینکه درون کشور فضا را به گونه‌ای مدیریت کنیم که آدم های لمپن و کسانی که روی موج احساسات و مطالبات مردم سوار می‌شوند و منافع ملی را لحاظ نمی‌کنند را مدیریت و کنترل کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: وضعی که الان در در کشور داریم و این شرایط، اقتضای این را دارد کسانی که حرف‌شنوی از بزرگان کشور چه در جبهه اصولگرایی و چه در جبهه اصلاحات دارند اصولی را مراعات کنند که کشور به طور کلی دچار آنارشیسم و هرج و مرج نشود و از کنترل نیروهای عاقل و معتدل خارج نشود.

مازنی ادامه داد: کما اینکه در سال ۸۴ به دلیل غفلت برخی بزرگان، کاندیداهای متعددی در جبهه اصلاح طلبان مطرح شدند و حتی جریان اصولگرایی هم نتوانست به شکل منطقی فضا را مدیریت کند و در نتیجه ۸ سال کشور به دست جریانی افتاد که بعدها موسوم به جریان انحرافی شد و همه متضرر شدند. در سال ۸۸ هم یک بازی باخت-باخت در انتخابات شکل گرفت.

این عضو فراکسیون امید مجلس یادآور شد: هدف دوستانی که در قالب طرح گفتگوی ملی، میثاق نامه را تهیه کردند این است که کشور دوباره دچار چنین مشکلاتی نشود، همه مردم در انتخابات مشارکت کنند و همه جناح‌ها از فرصت برابر برای کاندیدا شدن و حضور در عرصه انتخابات به عنوان نامزد نمایندگی مجلس برخوردار شوند و اصول مشترک ما که مبنا و منشاء آن قانون اساسی و منافع ملی است را مراعات کنند تا نتیجه انتخابات صرف نظر از اینکه چه کسی برنده و چه کسی بازنده است همه را خشنود کند و انتخاباتی پرشور، آبرومند و تحریم شکن در سطح کشور برگزار شود. این چیزی است که مورد انتظار ماست.

مازنی در پایان اضافه کرد: هدف این است که کسانی که دل در گروی ایران، اسلام و جمهوری اسلامی دارند بر سر اصول مشترک توافق کنند، البته رقابت باید در بالاترین سطح انجام شود ولی این رقابت ها منجر به سوء استفاده دشمن نشود و خروجی آن هم موجب احساس ناکامی بخشی از ملت نباشد، بلکه مجلسی کارآمد تر از قبل شکل بگیرد.

۲۱۷۲۱۹

کد خبر 1309415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =