۰ نفر
۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
قیمت جهانی طلا باز هم گران شد

تسنیم به نقل از رویترز، نوشت: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۴۹۹ دلار و ۱۵ سنت رسید.

در حالی که سرمایه گذاران در انتظار مشخص تر شدن وضعیت جنگ تجاری و برگزیت هستند قیمت طلت امروز با افزایش مواجه بود و بخشی از افت قیمت ناشی از امیدواری ها نسبت به نتیجه مذاکرات تجاری آمریکا و چین را خنثی کرد.

در عین حال قیمت فلز پالادیوم نیز امروز با ۰.۲ درصد افزایش به بالاترین رقم تاریخ فروش این فلز یعنی‌۱۷‌۰۴ دلار و ۵۹ سنت رسید و در مسیر رشد هفتگی حدودا ۲ درصدی قرار گرفت.

این فلز که در صنعت خودروسازی مصرف‌دارد چهارمین جلسه افزایشی متوالی خود را پشت سر می گذارد.

بر اساس‌این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۴۹۹ دلار و ۱۵ سنت رسید، اما در معاملات هفته جاری‌حدود ۰.۳ درصد کاهش داشته است. قیمت طلا در بازار آمریکا امروز ۰.۱ درصد افزایش به ۱۵۰۲ دلار و ۳۰ سنت رسید.

برایان لن تحلیلگر بازار طلا در سنگاپور گفت: «ما خبرهای مثبتی از مذاکرات تجاری دریافت کرده ایم اما هنوز هیچ نتیجه قطعی ای به دست نیامده است. بازار همچنان اندکی تردید دارد...برخی تحولات هنوز بلاتکلیف هستند مثل برگزیت بدون توافق. زمان در حال سپری شدن است و پیشرفت چندانی حاصل نشده است. وضعیت هنگ کنگ نیز هنوز آرام نشده است.»

پس از آنکه ترامپ اعلام کرد که با مذاکره کننده ارشد چین دیدار خواهد کرد ارزش سهام در بازارهای بورس افزایش داشت. در همین حال یک مقام کاخ سفید گفته روز اول مذاکرات احتمال‌بهتر از حد انتظار بوده است.

هرچند این احتمال وجود دارد که دو طرف‌در پاره ای مسائل نظیر ارز و حقوق مالکیت معنوی به توافقاتی دست یابند اما بعید است آنها بر سر موضوعات پرمناقشه به تفاهمی برسند.

۲۲۶۲۳۱
کد خبر 1309465

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =