یک توصیه دلسوزانه به امام جمعه تهران؛ صفحه یک امروز روزنامه کیهان را ببینید و بخوانید +عکس

عصر ایران در یادداشتی نوشت:امام جمعه تهران در حالی از دو قطبی کردن جامعه سخن به میان آورد که روزنامه کیهان در آخرین شماره خود با انتشار عکس هم وطنانی که به پیاده روی اربعین رفته‌‎اند و زنانی که روز پنجشنبه به ورزشگاه آزادی رفتند به فضای دو قطبی جامعه دامن زد.

«از جمله رفتارهای ناپسند در آستانه انتخابات، دو قطبی کردن جامعه است. دو قطبی کردن‌هایی که رأی بیاورد. برخی از اظهارات و اقدامات و برخی از ابلاغات بوی دوقطبی کردن جامعه را می دهد. اگر واقعا مصلحت کشور را می خواهید، نه مصلحت باند و جناح تان؛ این کار را نکنید. دوقطبی کردن جامعه به مصلحت اتحاد جامعه اسلامی نیست»

جملات بالا بخشی از خطبه‌های دیروز سید احمد خاتمی در نماز جمعه تهران است. امام جمعه تهران در حالی از دو قطبی کردن جامعه سخن به میان آورد که روزنامه کیهان در آخرین شماره خود با انتشار عکس هم وطنانی که به پیاده روی اربعین رفته‌‎اند و زنانی که روز پنجشنبه به ورزشگاه آزادی رفتند به فضای دو قطبی جامعه دامن زد. این روزنامه برای بانوانی که به پیاده روی رفتند از تیتر( راهیان آزادگی) و برای حاضران در ورزشگاه از تیتر( قربانیان آزادی) استفاده کرده است.

آقای احمد خاتمی می‌‎خواهید بدانید دو قطبی از کجا آب می‎‌خورد؟

به قول قدیمی‌ها« آفتاب آمد دلیل آفتاب». حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی اگر می‌خواهد بداند دو قطبی کردن از کجا آب می‌خورد، صفحه امروز کیهان را ببیند و بخواند.

به همین راحتی جامعه را خودی و غیر خودی می‌کنند. همه افرادی که به پیاده روی رفته‌اند یا راهی ورزشگاه شده‌اند، فرزندان این کشور هستند و برای خود محترم، چرا سعی می‌کنیم میان آنها تفرقه بیندازیم و یکی را آزاده خطاب کنیم و دیگری را قربانی؟

از کجا معلوم آن که به ورزشگاه رفته است، فردای بازی راهی اربعین نشده باشد؟ از کجا معلوم تماشاگر بازی در روز پنجشنبه از کسانی نیست که از پیاده روی برگشته‌است؟ اصلا بر چه اساسی آدم‌ها را قضاوت می‌کنید؟

ما دهه ۶۰ را درک نکردیم اما شاهدان آن دوران می‌گفتند، مردم جمعه به نماز می‌رفتند در تشییع شهدا شرکت می‌کردند و بعد راهی امجدیه می‌شدند و فوتبال می‌دیدند.

از نگاه کیهان، شهدا گویی از آسمان به روی زمین آمدند و ۸ سال جنگیدند. انگار آنها فراموش کرده‌اند آنهایی که پوتین به پا کردند و در برابر ارتش بعث عراق ایستادند، همین مردم کوچه و بازار بودند.

دو قطبی را کسانی دامن می‌زنند که جامعه را به انقلابی و غیر انقلابی تقسیم می‌کنند. آنهم به خاطر رفتاری که با اجازه خود حکومت اتفاق افتاده است. چرا دوست داریم با دست خودمان بگوییم بخش بزرگی از مردمان این سرزمین، مثل غربی‌ها فکر می‌کنند و مثل آنها زندگی می‌کنند. که اگر اینگونه است باید از دستگاه‌های فرهنگی که بودجه‌های میلیاردی می‌خورند پرسید در تمام این سال‌ها چه کرده‌اند، که حالا به این نتیجه رسیده‌اند که غیرانقلابی در جامعه زیاد شده است.

آنها می‌گویند: هرکس باماست انقلابی است و هرکسی برخلاف ماست غیرانقلابی. با این تز و استراتژی سعی می‌کنند بسیاری از نخبگان کشور را که می‌توانند برای جامعه ایران موثر باشند از صحنه اداره کشور حذف کنند.

با خودمان این کار را نکنیم. به فرزندان این سرزمین نگوییم که شما از ما نیستید. البته بماند که در ایام انتخابات یا دهه فجر همین قربانیان آزادی تبدیل به انقلابی‌های درجه یکی می‌شوند که تلویزیون و همین جناب کیهان از دیدن آنها حسابی ذوق می‌کنند. ایجاد دو قطبی‌های اعتقادی تنها باعث رشد نفرت در جامعه خواهند شد و باب انتقام را در کشور باز می‌کند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1309739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 21
 • نظرات در صف انتشار: 10
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • احمد IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  5 31
  آقای تیتر زن روزنامه عصر ایران آیا جواب یادداشتهای شش سال گذشته در مورد هسته ای ، اقتصاد ، فرهنگ ، سند ۲۰۳۰ ، اشتغال ، فساد ، بی حجابی و . .....که مرتب در روزنامه کیهان اشاره شده داده ای که اکنون برای زنان در ورزشگاهها اشک تمساح میریزی؟ به خودتان بیایید در ایران باشید البته خودتان در ایرانید ولی فکرتان ابدا .
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  19 22
  کم کم خواهید فهمید که حضور زنان در ورزشگاه آزادی، آزادی نیست.
 • IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  26 2
  کیهان خودش نخودیه
 • مهاجری IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  27 0
  وقتی ایشان میگوید جامعه را دو قطبی نکنید منظورشان اینستکه همه بچسبید به قطب مثبت نه آن دوقطبی که شما فکر کرده اید .
 • IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  5 2
  مطلب خوبی بود
 • IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  16 1
  کیهان فضایی!!!
 • IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  11 1
  به کجا چنین شتاباان اقای شریعتمداری
 • سامان IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  12 1
  احسنت بر این نوشته سرتاسر منطق... به خصوص آنجا که :"دو قطبی را کسانی دامن می‌زنند که جامعه را به انقلابی و غیر انقلابی تقسیم می‌کنند. آنهم به خاطر رفتاری که با اجازه خود حکومت اتفاق افتاده است." ... وقتی از تریبون های رسمی و بزرگ هم می گویند، همین می شود دیگر!!!!!
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  1 2
  کاش ائمه جمعه یه دور دقیق حرفای روحانی رو گوش میدادن
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  9 1
  کیهان برو خجالت بکش
 • مهدی US ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  19 2
  همیشه گفته ام کیهان فقط به درد شیشه پاک کردن میخورد .چرا جرات ندارید انعکاس دهید ؟ کیهان را کسی نمیخواند ، بگذارید هر چه میخواهد بنویسد ، کسی اهمیت نمیدهد و برایش مهم نیست . حال و روز کیهان معلوم است . خبر آنلاین لطفا انعکاس بده .
 • بی نام US ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  16 2
  کیهان رو مگه کسی هم اصلا میخونه ؟ بگذارید واسه خودش بنویسه و عکس بگذاره ، فقط خودشون میخونن و کیف میکنن از نوشته خودشون
 • احمد از تهران US ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  7 1
  ببندید در این کیهان رو .
 • بینام US ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  12 0
  چرا اینقدر نوشته های کیهان رو انعکاس میدهید ؟ مردم اهمیتی نمیدهند و برای کسی ارزشی ندارد ، با این کارتان فکر میکنند مهم هستند ، که نیستند
 • بی نام US ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  8 0
  ولش کنید این کیهان رو ، حال و روزش معلومه
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  1 12
  اگر خیلی تاریخ ایران را از 5 هزار سال پیش تا 5 هزار سال بعد در نظر بگیرید متوجه شوید که بزرگترین خدمت را همین کیهان به ایران می کند.
 • امیر IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  13 3
  اصلا معنای قطب را می دانید یعنی چی؟ یعنی دو طرف یک ماجرا که یک وزانت و همگونی داشته باشند، یک جمعیت چند میلیونی با دو سه هزار نفر که حتی نتوانستند سکوهای اختصاص یافته خود را پر کنند، چه همگونی و هموزنی دارد که بتوان دو قطب خطابشان کرد؟!
 • علی IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  5 0
  اخر متن خیلی قشنگ نوشته شده بود
 • IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  7 9
  قطعاً کیهان متوجه نیست که این تیتر نشانه توهین به بانوان شریف ایرانی و خانواده های ایرانی است . واقعا به کی باید شکایت برد از حواشی که این آقایون ایجاد میکنند .
 • IR ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  8 2
  با این افکار همه مردم رو با هم دشمن کردند .
 • قاسم AE ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  10 8
  این که کیهان یا هر نظر دهنده ای نظرش را ابراز کند نباید فوری به او اتهام وارد کرد