موضوع آدم‌ربایی در پرونده گم‌شدن زهرا کوچولو منتفی است/ توضیحات رئیس پلیس پایتخت

تسنیم نوشت: فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: بررسی‌های مأموران پلیس آگاهی در این پرونده کماکان ادامه دارد، اما توقع همکاری بیشتری از خانواده این دختربچه داریم، همچنین نوع بررسی‌های ما در این پرونده بحث ربایش این دختربچه را منتفی دانسته است.

چهارمین مرحله از طرح "کاشف" با هدف مبارزه با سارقان در پایتخت به اجرا درآمد.

سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای این مرحله از طرح کاشف در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چهارمین مرحله از طرح کاشف با یک ماه کار اطلاعاتی و تلاش ۴۸ ساعته عملیاتی به اجرا درآمد، اظهار کرد: ۴۷ باند سارقان، زورگیران و محکومان فراری در این طرح متلاشی شدند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به بازداشت ۱۸۷ سارق، زورگیر و محکوم فراری در این طرح، گفت: ۱۱ باند سرقت به عنف اعم از زورگیری، کیف‌قاپی و سرقت تحت عنوان مأمور، ۱۵ باند سرقت منازل و اماکن، ۱۰ باند سرقت خودرو و لوازم خودرو، ۲ باند جعل و کلاهبرداری، یک گروه ۳ نفره که اقدام به اسیدپاشی می‌کردند، یک گروه سارقان مسلح و ۱۲ محکوم متواری شامل باندهای متلاشی شده و متهمان بازداشتی در این طرح هستند.

به گفته این مقام انتظامی ۱۱۹ نفر از متهمان بازداشت شده دارای سوابق قبلی هستند و در مجموع تمام متهمان به ۳ هزار فقره سرقت تاکنون اعتراف کرده‌اند.

رحیمی همچنین از کشف ۴ قبضه سلاح جنگی و ۱۸۰ قبضه سلاح سرد از متهمان بازداشت شده خبر داد.

وی افزود: یکی از سارقان موتورسیکلت که تاکنون به ۲۰۰ فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کرده و به تنهایی ۳ مالخر داشته نیز از جمله متهمان بازداشت شده در چهارمین مرحله از طرح کاشف بود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از انهدام یک باند که اقدام به فروش خودروهای مسروقه با روش "سند نمره" می‌کردند نیز خبر داد و یادآور شد: اعضای این باند تاکنون به ۴۴ فقره سرقت خودرو اعتراف کرده‌اند.

این مقام انتظامی درباره آخرین روند رسیدگی به پرونده دختر ۲۱ ماهه(زهرا کوچولو)  که اواخر شهریور ۹۸ در منطقه قلعه‌نو شهرری مفقود شده، تصریح کرد: بررسی‌های مأموران پلیس آگاهی در این پرونده کماکان ادامه دارد، اما توقع همکاری بیشتری از خانواده این دختربچه داریم، همچنین نوع بررسی‌های ما در این پرونده بحث ربایش این دختربچه را منتفی دانسته است.

۴۷۴۷
کد خبر 1309794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =