ایسنا نوشت: سردار حسین اشتری روز گذشته در حاشیه بازدید از مرز میرجاوه به خبرنگاران گفت: گزارش‌های رسیده از مرزهای چذابه، شلمچه، مهران و خسروی نشان می‌دهد که از ابتدای محرم حدود ۲ میلیون نفر به عتبات عالیات مشرف شده‌اند که ۹۰۰‌هزار نفر از آن‌ها به کشور بازگشته‌اند.


رئیس پلیس کشور از آمادگی کامل پلیس در خدمت‌رسانی به زائران حسینی در مرزهای کشور خبر داد و ادامه داد: مشکلاتی در بحث حمل و نقل برای جابه‌جایی مسافران در آن طرف مرزهای کشورمان به سمت مرز عراق وجود دارد که مسئولان عراقی و ایرانی تلاش می‌کنند این مشکلات را رفع کنند تا حرکت زائران متوقف نشود.

سردار اشتری تأکید کرد که هفته آینده اوج تردد زائران به عتبات‌عالیات خواهد بود با این حال همکاران ما در پلیس و دیگر نیروهای مسلح آمادگی لازم را برای خدمت‌رسانی به زائران را دارند و امیدواریم مشکلات موجود نیز رفع شود.

وی درباره وضعیت ترافیکی مسیرهای منتهی به مرزهای هم گفت: به علت استقبال عظیم زائران ترافیک سنگینی در جاده‌های منتهی به مرز بخصوص در مرز مهران وجود دارد که این وضعیت باعث توقف چندساعته زائران در بعضی از مسیرها شده‌است. وی به زائران توصیه کرد که سفر خود را مدیریت کنند و در مسیر بازگشت هم با مأموران انتظامی همکاری داشته باشند.

فرمانده پلیس کشور درباره نحوه ارائه خدمات گذرنامه به زائران هم گفت: با توجه فرآیند طولانی چاپ گذرنامه و تحویل آن به زائران در ایام اربعین صدور گذرنامه موقت برای زائران در دستور کار قرار گرفته تا مشکلی در تردد زائران پیش نیاید.
1717
کد خبر 1310029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =