جلد ۲۶۰ هزار یورویی یک مجله با طرحی از خالق «تن‌تن»

ایرنا نوشت: فروش اثری از خالق شخصیت تن‌تن در پاریس به مبلغ ۲۶۴ هزار یورو نشان داد ژرژ رُمی (Georges Remi) معروف به اِرژه (Hergé) همچنان سلطان بلامنازع حراجی‌های فرانسه محسوب می‌شود.

جلد اصل یک نشریه متعلق به سال ۱۹۳۸ با طرحی از کینگ‌کنگ (شخصیت خیالی در فیلم های سینمایی حماسی و خیالی) و با امضای ارژه در حالی به مبلغ ۲۶۴ هزار یورو چکش خورد که مجموع فروش حراج روز جمعه این حراجی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار یورو برآورد شد.

روزنامه فرانسوی لوفیگارو در این باره نوشت: در حالی که نامه‌های مارسل پروست (نویسنده فرانسوی اوایل قرن بیستم) در حراج کریستیز هفته قبل مشتری نیافت، فروش قابل توجه اثر ارژه نشان می‌دهد بازار داستان‌های مصور دست‌کم از نواساناتی که بازار کتاب و نسخه‌های خطی با آن روبه‌رو شده، در امان مانده است.

این حراجی نشان داد نسخه‌های داستان‌های تصویری و کمیک همچنان بازار امن حراجی آثار هنری هستند. آنچنان که در حراج روز جمعه ۹۴ درصد اقلام حراجی به قیمت مجموع ۲ میلیون و ۴۰۶ هزار و ۷۹ یورو به فروش رسید که بهترین فروش از آن اثر ارژه بود.

اثر کینگ کنگ ارژه با عنوان جزیره سیاه مربوط به جلد شماره شش نشریه بیستم کوچک و در حقیقت ضمیمه نشریه قرن بیستم بلژیک بود که پنجشنبه‌ها منتشر می‌شد. انتظار می‌رفت این اثر ۲۷۰ تا ۳۰۰ هزار یورو به فروش برسد زیرا پیشتر در سال ۲۰۱۴ اثر ۲ صفحه‌ای از طراحی‌های ارژه به قیمت بیش از ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار یورو فروخته شده بود.

به هر روی شش قلم از آثار ارژه در تازه‌ترین حراجی پاریس روز جمعه گذشته (۱۹ مهر) به قیمت ۵۱۷ هزار و ۲۰۰ یورو چکش خورد که بالاترین قیمت به اثر کینگ کنگ تعلق داشت.

ارژه نویسنده و کاریکاتوریست بلژیکی بود که بیشتر به خاطر خلق ماجراهای تن‌تن مشهور است. این اثر مشهورترین اثر داستان مصور (کمیک) در تمام تاریخ و به‌ویژه در تاریخ اروپاست و به خاطر آن نام اِرژه در سال ۲۰۰۳ به تالار مشاهیر کتاب‌های کمیک اضافه شد.

۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1310069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
    0 0
    حداقل عکس خود اثرو تو خبر میذاشتید،اه