بیش از ۴۸۰۰ تخت بیمارستانی در استان تهران احداث می‌شود

تسنیم نوشت: استاندار تهران با اشاره به ضرورت افزایش تخت‌های بیمارستانی از احداث بیش از ۴۵۰۰ تخت بیمارستانی در استان تهران خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی در جریان بازدید از پروژه مهدی کلینیک بیمارستان امام خمینی(ره) با اشاره به ضرورت اتمام به موقع این پروژه مهم اظهار کرد: این جلسه با حضور مدیران دستگاه‌های خدمات رسان برگزار می‌شود تا کمکی که مورد نیاز اتمام این پروژه مهم و بزرگ است را بتوان فراهم کرد.

وی با بیان اینکه بیمارستان امام خمینی(ره) نقش ملی دارد تاکید کرد: بیمارستان امام خمینی(ره) هم به لحاظ وضعیت بیماران و هم به واسطه نوع خدمتی که ارائه می‌دهد حائز اهمیت است که این امر وظیفه ما را دو چندان می‌کند تا جهت اتمام این پروژه تلاش کنیم.

استاندار تهران ادامه داد: در این جلسه دستگاه‌های خدمت رسان مثل برق، آب و گاز متعهد شدند تا در زمینه تامین زیرساخت‌ها کمک کنند همچنین اتصال انشعابات زمانبر نشود، در مورد گاز در ۱۰ روز آینده بررسی جهت تامین هزار مترمکعب برق یا ایجاد ایستگاه جدید انجام می‌شود.

محسنی بندپی عنوان کرد: در مورد تامین برق تیم فنی فردا بررسی می‌کنند تا ۵/۶ مگاوات درخواست جدید پیگیری شود تا به جمع بندی برسیم. در مورد بیمه هم نماینده از طرف بیمارستان معرفی شود تا وضعیت بررسی و ارزیابی و حمایت‌های لازم به عمل آید همچنین امور مالیاتی استان مساعدت لازم در تکمیل بیمارستان را داشته باشد.

وی با تاکید بر اثرگذاری این جلسه جهت اتمام و تکمیل پروژه گفت: تا ۲ ماه دیگر جلسه دیگری برای پایش خدمات برگزار می‌شود تا اثرگذاری خدمات ارائه شده مورد سنجش قرار گیرد چرا که باید کمک کنیم تا زیرساخت‌هایی که برای نجات انسان‌ها به ویژه برای افراد بی بضاعت است تامین شود.

استاندار تهران با اشاره به اینکه خدمت گذاری به مردم بزرگترین افتخار یک مسئول است اظهار کرد: در ارائه خدمات ضرورت تغییر نگاه در سیاست گذاری و مسئولان کلان نسبت به تهران جدی است تا بتوان به سمت بهبود شرایط حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب تنها یک بیمارستان دولتی یعنی مرکز قلب شریعتی ایجاد شده تاکید کرد: اتمام پروژه مهدی کلینیک نقش موثری در ارتقای سرانه‌های بهداشتی و درمانی با توجه به ماهیت و تخصص‌های این بیمارستان دارد.

استاندار تهران افزود: سرانه تخت بیمارستانی در کشور ۱/۶ به ازاری هر هزار نفر و در شهر تهران نیز به همین میزان است منتها در شهرستان‌های تهران سرانه تخت بیمارستانی ۶ دهم به ازای هزار نفر است.

محسنی بندپی با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در زمینه افزایش تخت‌های بیمارستانی و اینکه ۸۵۰۰ تخت در حال احداث است تاکید کرد: ۱۸۰۰ تخت تا پایان امسال و بیش از ۳ هزار تخت تا سال ۹۹ به بهره برداری می‌رسد تا به متوسطه سرانه تخت‌های بیمارستانی نزدیک شویم.

استاندار تهران با اشاره به ضرورت افزایش تخت‌های بیمارستانی از احداث بیش از ۴۵۰۰ تخت بیمارستانی در استان تهران خبر داد.

۲۳۵۲۳۵
کد خبر 1310317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =