منصور ابراهیم زاده ، عضو کمیته فنی تیم های ملی با اشاره به تنگی وقت فوتبال ایران می گوید:« فدراسیون باید هرچه زودتر سرمربی جدید انتخاب کند.»

ابراهیم زاده در گفت و گو با خبرآنلاین درباره شرایط فعلی فوتبال ملی و بحث انتخاب سرمربی داخلی یا خارجی می گوید:«آنچه بیش از هر چیز اهمیت دارد ، انتخاب هرچه سریعتر سرمربی تیم ملی است. بی شک اگر تیم ملی بتواند صاحب یک مربی بزرگ خارجی شود ، بهترین حالت ممکن است. »

او درباره اینکه افکار عمومی بیش از هر زمانی خواستار جذب یک سرمربی خارجی هستند گفت:« باید این را هم بپذیریم که فدراسیون تمام تلاشش را برای عملی کردن این خواسته به خرج داد. تلاش زیادی شد تا مربی خوبی مثل کارلوس کرش به ایران بیاید اما دیدید که این مربی در نهایت به ایران نیامد. متاسفانه یکسری از مشکلات وجود دارد که سبب می شود نتوانیم مربیان بزرگ را به سادگی به ایران بیاوریم. به هر حال اگر یک مربی خوب به ایران می آمد اتفاق بزرگی برای ورزش مان روی داده بود.»

سرمربی ذوب آهن ادامه می دهد:« دو نکته دربحث انتخاب سرمربی خارجی برای تیم ملی خیلی مهم است، اول اینکه فدراسیون بتواند گزینه ای را  پیدا کند که شرایط لازم برای کار در تیم ملی را داشته باشد و دوم اینکه همه نیازهای این مربی و ابزار های مورد نیازش را بتوانیم برایش فراهم کنیم. اگر این دو در کنار هم اتفاق بیفتد قطعا می توانیم امیدوار باشیم که تحولی در فوتبال مان رخ خواهد داد. البته نمی توانیم زمان زیادی را برای گزینش چنین کسی صرف کنیم.»

ابراهیم زاده که پروسه رایزنی برای انتخاب کرش را خیلی طولانی می داند و نیامدن او به دلیل مشکلات خانوادگی را هدر رفتن مدتی طولانی می داند ، می گوید:« فکر می کنم این پروسه انتخاب جایگزین خارجی برای سرمربی تیم ملی از زمانی که اولین بار اسم مربی خارجی در اواخر تابستان مطرح شد ، در دستور کار فدراسیون قرار گرقت . یعنی زمانی که افشین قطبی استعفا داد و گفت بعد از جام ملتها تیم ملی را ترک می کند. این مدت نزدیک به 4 ماه شده و در این دو ماه اخیر هم که مذاکرات با کارلوس کرش فشرده تر هم شده بود اما دیدیم که سرانجام این مذاکرات به انتخاب سرمربی نیانجامید. حالا اگر قرار باشد ، یک مربی دیگر را انتخاب کنیم و باز مدتی طولانی را صرف مذاکره با او کنیم که فوتبال ضربه بزرگی خواهد خورد.»

البته این مربی که خود ، یکی از اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال و از گزینه های اصلی هدایت تیم ملی در صورت تصمیم جمعی برای گزینش سرمربی ایرانی است ، در ادامه می گوید:« فدراسیون قبل از این اعلام کرده بود که همزمان با کرش با گزینه های دیگری هم مذاکره کرده است و اسامی مربیان بزرگی هم در این بین مطرح بود که هر کدام شان در صورت حضور در ایران می توانند کمکی بزرگ برای تیم ملی باشند. باید دید واقعا این گزینه ها حاضر به حضور در ایران خواهند شد یا نه. چنانچه همان طور که از قبل فدراسیون گفته بود ، گزینه های دیگری هم داشته باشیم خیلی خوب است که بتوانیم یکی از آنها را به ایران بیاوریم. البته باز هم می گویم که عنصر زمان خیلی مهم است و نمی توانیم 4 ماه دیگر ، فوتبال را معطل یک انتخاب نگذاریم.»

ابراهیم زاده درباره شانسش برای انتخاب به عنوان سرمربی تیم ملی امید می گوید:« من فکر نمی کنم این اتفاق بیفتد چون گزینه اصلی برای تیم امید آقای جلالی است. به نظرم او بهترین گزینه برای این پست است چون خودم که شرایط حساسی را در ذوب آهن دارم و متاسفانه نمی توانم این تیم را تنها بگذارم.»

38

کد خبر 131051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =