ودیعه سنگین شورای شهر کرج برای دو مدیر استانداری/ شهرداری کرج در  تامین بودجه  با مشکل مواجه است

اقتصاد برخط نوشت: نایب رئیس شورای شهر کرج با مخالفت از تخصیص ودیعه میلیاردی برای مسئولین استانداری گفت: شهرداری کرج در برخی تامین بودجه های خود با مشکل مواجه است.

در روز های اخیر بین فعالین اجتماعی و رسانه های محلی زمزمه هایی در خصوص پرداخت هزینه ای گزاف شهرداری کرج برای ودیعه مسکن دو نفر از مدیران استانداری کرج خبرساز بود.

خبری که روز گذشته در شورای شهر کرج در قالب یک لایحه  با رای مثبت اکثریت اعضا به تصویب رسید.

رای  نمایندگان مردم کرج برای خدمت گزاران  این شهر توجیحاتی هم داشت که در جای خود جای تامل و تفکر داشت.

رییس شورای شهر کرج در حمایت از تصویب این لایحه عنوان می کند: استانداری تنها نهادی است که  در استان حاکمیت و اعمال قانون  میکند،تمام کارهای شورای شهر و شهرداری با استانداری است و در بسیاری از موارد این کمک‌ها به دیگر دستگاه‌ها انجام شده است.

اکبر سلیم نژاد عنوان می کند: این کمک ودیعه است و به شهرداری بر می‌گردد، استان البرز تازه تاسیس است و مدیران آن محل سکونت ندارند و استانداری البرز برای رفع این مشکل از ما کمک خواسته که اگر مضایقه کنیم درست نیست.

حسین محمدی دیگر  عضو موافق این لایحه  بیان می کند: در استان البرز برخلاف استان‌های دیگر مدیران منازل سازمانی ندارند و برخی اوقات در برخی از استان‌ها که سازمان محیط زیست منزل سازمانی نداشت شهرداری نسبت به اجاره منازل مسکونی برای مدیران محیط زیست اقدام میکرد و در اختیار مدیران قرار میداد،برای تعامل و کمک دادن انجام این کار دارای ایراد و اشکالی نیست.

نایب رییس شورای شهر کرج نیز در قالب مخالف این طرح می گوید: اگر بنا بر این است که کمک انجام شود چه اصراری بر این است که در جهانشهر این کار انجام شود در حالی که در مناطق متوسط شهری نیز می‌شود نسبت به رهن منزل این مدیران اقدام کرد.

شهرداری کرج در  تامین بودجه  با مشکل مواجه است

رحیم خستو خاطر نشان می کند: در  این روزها شهرداری در مورد تامین بودجه در بسیاری از موارد با مشکل مواجه است و خواهش من این است که همکاران محترم به این لایحه رای منفی بدهند چون تبعات آن در خواست‌های مکرری است که صورت می‌گیرد.

وی با اعتراض به سخنان وحیدی دیگر عضو شورای شهر در مورد کمک شورا به عتبات عالیات و دیگر اقدامات فرهنگی شورای شهر کرج، اظهار می دارد: کمک‌هایی که در این موارد انجام شد جنبه عمومی داشت و شورای شهر تا به حال کمک شخصی به هیچ کسی انجام نداده است.

عباس زارع دیگر عضو شورای شهر کرج در این خصوص میگوید: به این لایحه رای می‌دهم  ولی این گله مندی  سر جای خود وجود دارد که در نظام مدیریتی ما همه غریبه هستند این اتفاقی  است که باید به آن توجه شود و امیدوارم از این به بعد از ظرفیت‌های داخلی استان البرز  استفاده شود.

وی با بیان اینکه باید مشخص شود که اجاره یک آپارتمان در جهانشهر متر مربعی چند است،بیان می کند: در بند الف این لایحه آمده که این واحدها توسط شهرداری اجاره شده و در اختیار استانداری قرار داده می شود و اینکونه نیست که این پول در اختیار استانداری قرار گیرد و واحدها توسط شهرداری به مدت یک سال اجاره می‌شود.

عضو شورای شهر کرج با بیان اینکه ما هم یک روابطی با استانداری داریم، عنوان می کند: کمیسیون ماده پنج ماه‌ها است که  معطل مانده  است که باید در این زمینه فکری شود و این واحدها باید به مدت یکسال در اختیار استانداری قرار گیرد.

این روش کار برای مردم خیری ندارد

 نماینده ولی فقیه در استان البرز در این خصوص و استفاده از نیروی غیر بومی در استان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرج عنوان می کند: باید از چینش انتخاباتی بپرهیزید،متذکر شد: فکر نکنید که مردم نمی‌فهمند که شما در حال چه کاری هستید، مردم حواسشان جمع است و با داشتن نیروهای خوب و کارآمد استانی چرا از خارج استان نیرو می آورید، از این باب که باید منابع و منافع مردم استان را در نظر بگیرید این روش برای مردم خیری ندارد.

آیت الله سید محمد مهدی نوری همدانی با بیان اینکه این موضوع  را به صورت خصوصی گفتم و الان هم اشاره کردم،ادامه می دهد: لازم باشد در این زمینه صریح‌تر سخن می‌گویم.

استاندار البرز نیز شاید در توجیح این کار روز شنبه درشورای معاونین استان عنوان می کند:  همه مدیران باید در محل خدمت خود جهت آشنایی با مشکلات و حضور در زمان حوادث و بحران های ناگهانی در سریعترین زمان ممکن اقدام به رفع این موضوع کنند.

46

کد خبر 1310581

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =