۰ نفر
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
حدود یک تن مواد مخدر در البرز کشف شد

ایرنا نوشت: فرمانده انتظامی البرز اعلام کرد که با تلاش ماموران انتظامی حدودیک هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر طی یک هفته گذشته در این استان کشف و ضبط شد.

سردار عباسعلی محمدیان روز دوشنبه درجمع خبرنگاران افزود: این مواد شامل تریاک، شیشه، هروئین و حشیش بوده است.

طی این مدت ۲۹ قاچاقچی، ۲۹۸ نگهدارنده، ۹۱ توزیع کننده و ۴۸۷ معتاد دستگیر و ۱۲ وسیله نقلیه توقیف شده است.

سردار محمدیان خاطرنشان کرد که  با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرزطی سال جاری تاکنون حدود ۱۰ هزارو ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته است.

از مجموع مواد مخدر کشف شده بیش از هفت هزارکیلوگرم در داخل استان و بقیه طی عملیات مشترک با سایر استان های دیگر کشف شده است.

وی افزود: ۲۴ باند مواد مخدر متلاشی و ۴۲۴ قاچاقچی و حامل مواد مخدر و هفت هزار و ۵۰۰ توزیع کننده و معتاد دستگیر شدند.

همچنین در این مدت ۲۲۲ وسیله نقلیه سنگین و سبک مربوط به قاچاقچیان توقیف شد.

فرمانده انتظامی استان البرز اظهارداشت که پلیس استان البرز اقدامات خوبی برای جمع آوری معتادان متجاهر درسطح این استان انجام داده اما به دلیل عدم وجود اردوگاه بازپروری معتادان،  تعدادی از این  افراد با توجه به چند بار دستگیری همچنان در معابر عمومی دیده می شوند.

یکی از اولویت‌های مهم پلیس البرز در سال جاری  مبارزه قاطع و جدی با قاچاقچیان مواد مخدر است و  خانواده ها به عنوان عامل مهم در پیشگیری و کنترل معضل بزرگ مواد مخدر باید مراقبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند.
ساکنان البرز در صورت مشاهده  موارد مشکوک مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع  دهند.

سردار محمدیان  به اجرای طرح های پاکسازی در مناطق آلوده استان البرز اشاره کرد و افزود: طرح پاکسازی نقاط آلوده در مناطق مختلف در حال اجرا است که به صورت مستمر با برنامه ریزی های اطلاعاتی و عملیاتی اجرا می شود.

وی تاکید کرد که ریشه کن کردن معضل مواد مخدر نیاز به همکاری  آحاد مردم و مسئولان دارد.

46

کد خبر 1310599

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =