۳۶۰ هزار زائر از مرزهای شلمچه و چذابه به کشور بازگشتند

مهر نوشت: رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی از بازگشت ۳۶۰ هزار زائر اربعین از مرزهای شلمچه و چذابه به کشور خبر داد.

سردار محمد شرفی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از اینکه امروز در خدمت زائران در مرز شلمچه هستیم، گفت: به صورت هوایی در حوزه ماموریت فرماندهی انتظامی استان خوزستان مرز را مورد بررسی قرار دهیم ضمن اینکه در بازدید از رفت و آمد زائران به لحاظ تسهیلات حمل و نقل جاده ای شاهد نظم بسیار خاصی بودیم و زائران از این بابت و به جهت همراهی همکاران ما ابراز رضایت دارند.

وی افزود: در حال حاضر تعداد زائران در مسیر رفت و برگشت به یک حالت تعادل رسیده، حدود یک میلیون  نفر زائر اعم از ایرانی و خارجی از مرزهای شلمچه و چذابه به عراق رفته اند و ۳۶۰ هزار نفر از نیزار این دو مرز وارد کشور شده اند.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی اظهار کرد: این جمعیت در مسیر رفت نیاز به یکسری  تمهیدات انتظامی و امنیتی داشته اند که به طور منظم در چند فصل کنترل وسایل و بار زائران به خوبی انجام شده  ضمن اینکه تامین امنیت محورهای مواصلاتی منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه نیز توسط همکارانمان و نیروهای کمکی که از سراسر کشوپلیس پیشگیری ناجا انجام شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون در محورهای مواصلاتی و حتی پارکینگ ها در دو مرز شلمچه و چذابه هیچ موردی از نارضایتی  نداشتیم همکاران ما به طور کامل به مسائل اشراف دارند و هم اکنون نیز در حال تغییر تاکتیک برای بازگشت زائران هستند.

سردار شرفی تصریح کرد: بحث کنترل های امنیتی از ورودی به صورت کنترل بار زائران و سپس تامین امنیت محورهای مواصلاتی انجام می شود ضمن اینکه همکارانمان در بحث تامین امنیت پارکینگ ها نیز با در نظر گرفتن تقدم و تاخر اگر بی انضباطی صورت گیرد همکاران ما حضور دارند و اگر شکایتی طرح شود به طور سریع به آن رسیدگی می شود.

وی گفت: امید است با تمهیداتی که در کشور و در عراق انجام شده، بتوانیم شایط بسیار امن و منظمی را برای زائرانی که  در حال رفت و آمدند، مهیا کنیم تا مردم به دردسر نیفتند.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی از تمامی دست اندرکاران بحث اربعین که همگی در کنار یکدیگر و با هم افزایی کاری بیاد ماندنی را در استان خوزستان به انجام رساندند، قدردانی کرد.

46

کد خبر 1310605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =