متاسفانه بخش عمده توجه فدراسیون ها صرفا به مقوله قهرمانی است

‍ مدیر کل دفتر توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری وزارت ورزش وجوانان درسفر به شهرکرد گفت : متاسفانه نگاه فدراسیون ها صرفا به مقوله قهرمانی است و از توسعه همگانی ورزش غفلت شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ،رضا حجتی  افزود: بر اساس اساسنامه فدراسیون های ورزشی، توسعه ورزش روستایی باید در تمامی مناطق انجام شود و در این راستا تمامی تلاشمان این است که نظرات مدیران اجرایی را به این موضوع معطوف کنیم.
وی افزود: از ورزش روستاها غفلت کردیم و همین امر موجب بروز بیماری های بسیاری در این مناطق شده که آسیب جدی به سلامت عمومی جامعه وارد کرده است.

حجتی اضافه کرد: ورزش همگانی باید پایه ورزش قهرمانی و در خدمت سلامت جامعه و کاهش هزینه های ملی باشد.

مدیرکل دفتر توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری با بیان اینکه عدم تحرک یکی از عوامل اصلی بیماری های بسیاری است، افزود: ورزش علاوه بر سلامت جسمی، بر سلامت روحی هم تأثیر مستقیم دارد.
وی اضافه کرد: رویکرد جدید این دفتر صرفا توسعه ورزش روستایی با اقدامات جدید و ابتکاری است و روش های همایشی و نمایشی نمی تواند موجب رونق ورزش شود.

حجتی یادآور شد: امروز با دو پدیده مواجه هستیم، روستاها درگیر معضلات عدم تحرک هستند و مشکلات شهرنشینی هم قشر عظیمی از مردم را درگیر بیماریهای مختلف کرده است.

حمید کریمی، مدیر کل ورزش و جوانان چهارمحالا و بختیاری نیز در این جلسه با اشاره به راه اندازی 240 خانه ورزش روستایی طی یکسال گذشته در استان گفت: این اقدام در کنار برگزاری جشنواره های مختلف، موجب شده تا شاهد رونق ورزش در این اماکن باشیم.

وی از تلاش این اداره برای تجهیز یکصد خانه ورزش دیگر طی سال جاری خبر داد و افزود: برنامه داریم تا تمامی روستاها ی استان را در این زمینه تجهیز کنیم.

کریمی با اشاره به استقبال گسترده روستاها از ورزش افزود: سرمایه گذاری در ورزش در واقع تضمین سلامت عمومی جامعه و کاهش هزینه های دولتی و شخصی در درمان است.
گفتنی است اولین نشست رضا حجتی با مدیر کل، مسئولین و روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان های چهارمحال و بختیاری در شهرکرد برگزار شد.

46

کد خبر 1310609

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =