بیش از ۲ هزار نابینا و کم بینا تحت پوشش بهزیستی استان البرز هستند

معاون توانبخشی بهزیستی استان البرز گفت: ۲هزارو ۶۴۱ نابینا و کم بینا تحت پوشش بهزیستی استان البرز هستند.

شیوا اکبری در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین اظهار داشت: در استان البرز ۳۲ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی هستند که از این تعداد حدود ۲هزارو ۶۴۱ نفر آنها افراد با مشکل کم بینایی و نابینایی هستند.

وی با بیان اینکه خدمات در دو بخش خاص و عام به این افراد ارائه می شود، افزود: کمک هزینه تحصیل، ازدواج، تسهیلات توانمندی مانند عصا و دستگاه به دید، کمک های موردی و برگزاری کلاس های آموزشی از جمله خدماتی است که برای ایین افراد انجام می شود.

معاون توانبخشی بهزیستی استان البرز بیان کرد: استان البرز ۴۰ دانشجو نابینا و کم بینا دارد که امسال ۱۵ دانشجوی جدید به این افراد اضافه شدند که در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند.

اکبری  با اشاره به اینکه ۸ زوج نابینا در استان البرز وجود دارد و کمک هزینه آغاز زندگی به آنها اعطاء می شود، تصریح کرد: کمک های موردی یکی دیگر از تسهیلاتی است که به افراد داده می شود که از ابتدای سال تا کنون حدود ۱۶ میلیون تومان به افراد کمک شده است.

وی افزود: برگزاری کلاس های جهت یابی، سواد آموزی، کمک هزینه معیشت و نگهداری معلول نیز از دیگر کارهای انجام شده برای این افراد می باشد.

معاون توانبخشی بهزیستی استان البرز گفت: در راستای مناسب سازی معابر عمومی برای معلولین در سال های اخیر بهبود بیشتری حاصل شده است اما تا رسیدن به نقطه صد فاصله بسیاری وجود دارد.

46

کد خبر 1310636

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =