روحانی: کشوری که به نفتکش ایران حمله کرده منتظر عواقبش باشد/۸

رئیس جمهور در نشست خبری گفت: اینکه بگوییم حمله به نفتکش ایرانی کار چه دولتی بوده هنوز زود است و اگر برای ما روشن شود چه کشوری این کار را کرده است باید منتظر عواقبش باشد.

روحانی در پاسخ به پرسشی در خصوص حمله به نفتکش ایرانی و پاسخی که ایران تعرضاتی از این دست خواهد داد، توضیح داد: ابتدا صبح روز جمعه به ما اعلام کردند که نفتکش ما در دریای سرخ دچار مشکل شده و سپس اعلام کردند مورد حمله قرار گرفته است. برای ما مشخص شده است این حمله از جانب یک دولت صورت گرفته و ناوچه یا قایقی راکت‌هایی را به سمت نفتکش شلیک کرده که دو راکت به نفتکش اصابت کرده است. این نفتکش دوربین داشت و تصاویر زمان حمله ضبط شده و از این طریق محل شلیک و زمان برخورد آن مشخص است. قطعات موشک ضبط و تصویربرداری شده و ما مشاهده کرده‌ایم و باید بررسی دقیق‌تری انجام دهیم و نتیجه آن را در اختیار مردم قرار می‌دهیم.

او تاکید کرد: این اقدام کاری شرورانه و غلط در منطقه بود و ما در حال بررسی هستیم تا بدانیم چه دولتی در این زمینه دخالت داشته، کار یک فرد، یک گروهک و ... نبوده است، اما اینکه بگوییم چه دولتی بوده هنوز زود است و اگر برای ما روشن شود چه کشوری این کار را کرده است باید منتظر عواقبش باشد.

روحانی درباره ناامنی تردد نفتکش ها در منطقه و شرایط ایران برای ایجاد امنیت گفت: ما می بینیم نفتکش هایی در دریای عمان یا جای دیگر مشکل پیدا می‌کنند اما واقعیت این است که همه کشورهای منطقه و جهان باید بدانند ناامنی درست کردن در منطقه به معنی فشار به جمهوری اسلامی نیست، بلکه فشار به اقتصاد و امنیت جهانی است و این مسئله باید به صورت کلی برطرف شود ما برای امنیت نفتکش های خود تدابیری اندیشیده ایم و اقداماتی را صورت داده و می دهیم.

۲۱۷۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1310691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =