از شاهزاده‌ قجری افسون‌شده تا مردمی سرگردان در «سکوت نامحسوس»

۱۵ هنرمند نقاش، آثار فیگوراتیو خود را در گالری مژده تحت عنوان «سکوت نامحسوس» در معرض دید علاقمندان به هنر قرار داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گالری مژده این روزها میزبان نمایشگاه آثاری از ۱۵ هنرمند است که شیوه کاری آنها ماهیتی فیگوراتیو دارد. این آثار از پسِ نگاه هنرمندان باتجربه‌ای خلق شده که جنبه‌های بصری محیط پیرامونی خود را با ماهیتی روانشناختی درمقابل مخاطبان قرار داده‌اند.

چیزی که در بدو ورود به نمایشگاه «سکوت نامحسوس»، مخاطب را به چالش دعوت می‌کند؛ شیوه بیانگری این مجموعه آثار است که مخاطب را در تقابل با عنوان نمایشگاه و شیوه بیانگری آثار این هنرمندان قرار می‌دهد.

نیمتنه زنی معلق در هوا، شاهزاده‌ای قجری افسون‌شده در ماهیت مدال‌ها و نشان‌ها، مادر و فرزندی ایستاده در خزان با نگاهی به رشته‌های رنگی معلق بر درخت‌ها، مردمانی سرگردان در محیط شهری، زنی ایستاده در کنار عکس رادیولوژی و ... جملگی آثاری هستند که بیانگر نگاه اجتماعی هنرمندان این نمایشگاه به محیط پیرامونی خود را نشان می‌دهند؛ نگاهی که گاها خیالی و حتی طنزگونه، مخاطب را دعوت به دنیای ذهنی هنرمند می‌کنند.

گوناگونی نگاه هنرمندان این نمایشگاه نیز بر جنبه‌های زیباشناختی این مجموعه افزوده تا مخاطب در یک بستر کلی با زاوایای مختلفی از جنبه‌های هنری و شیوه بیانگری آثار روبرو شود.

این مجموعه که توسط علی خالق در گالری مژده گردآوری شده است، با انتخاب آثاری از هنرمندان باتجربه و شناخته‌شده، قصد دارد زوایای دید هر هنرمند به محیط پیرامونش را در جهت بازآفرینی معنا و شیوه بیانگری در معرض دید مخاطبان قرار دهد.

در نمایشگاه «سکوت نامحسوس»، آثاری از علیرضا آدم‌بکان، علیرضا چلیپا، بهنام کامرانی، حسین تمجید، لیلا ویسمه، مسعود کشمیری، مهرداد خطایی، مرتضی خسروی، اوژن شیراوژن، سعید احمدزاده، علی خالق، نزار موسوی‌نیا، احسان نصری، داریوش قره‌زاد و حمیده حجار به نمایش درآمده است.

این نمایشگاه تا ۲۶ مهر در گالری مژده، میزبان علاقمندان به هنر است.

۵۷۵۷

کد خبر 1310709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =