دبیرکل ناتو:‌ طالبان باید به صلح پایدار متعهد باشد

ایرنا نوشت: "ینس استولتنبرگ"‌،‌ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) گفت، گروه طالبان باید در پای میز مذاکره نشان دهد که به دادن امتیازات واقعی تمایل دارد و به صلح پایدار متعهد است.

به گزارش شبکه طلوع، استولتنبرگ گفت، در این مقطع،‌ طالبان به جای پایان دادن به خشونت، به آن دامن می زند و این نشان دهنده تعهد نداشتن به صلحی پایدار و شاهدی دال بر ضرورت تضمین های قاطعانه و معتبر برای توافقنامه آتی صلح است. در صورتی که گروه طالبان در پای میز مذاکرات به دادن امتیازات واقعی تمایل نشان دهد، این ائتلاف نظامی از شروع دوباره مذاکرات صلح بین آمریکا و طالبان استقبال می کند.

وی افزود، ناتو همچنان به تبدیل نشدن دوباره افغانستان به مامن تروریست های بین المللی متعهد است و به همین خاطر، احتمالا شروطی برای صلح پایدار می گذارد.

دبیرکل ناتو خاطر نشان کرد:‌ دستاوردهای نیروها و مردان و زنان افغان و نیز استفاده مردم افغانستان از حق دمکراتیک شان برای رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تحسین می کنم.

چهارمین دور انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، 6 مهر برگزار شد و نتیجه آن تا کنون اعلام نشده است.  طبق اعلام کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نتیجه انتخابات 27 مهر اعلام می شود.

310311

کد خبر 1310946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =