ارائه خدمات دیجیتال توسط مرکز دیجیتال چهارمحال و بختیاری در عمودهای ۲۸۵ و ۱۳۱۳

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از ارائه خدمات دیجیتال توسط مرکز دیجیتال استان چهارمحال و بختیاری در عمودهای ۲۸۵ و ۱۳۱۳خبر داد.

شهرام فرجی ضمن اعلام این خبر افزود: گروه اجتماعی سازمان فضای مجازی سراج و مرکز رسانه های دیجیتال استان، در طول مسیر پیاده روی اربعین،  در دو موکب امام رضا (علیه السلام) واقع در عمود ۲۸۵ در طریق نجف-کربلا و موکب منجی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در عمود ۱۳۱۳ به زائران، خدمات دیجیتالی ارائه می دهد.

وی ادامه داد: این سازمان دو سال متوالی در طول مسیر پیاده روی اربعین در دو موکب امام رضا (علیه السلام)  واقع در عمود ۲۸۵ در طریق نجف-کربلا و موکب منجی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف)  در عمود ۱۳۱۳ در کنار موکب های هم استانی به زائران خدمات دیجیتالی ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه خادمان در حال حاضر در موکب ها مستقر و مشغول خدمت رسانی هستند، به خدمات ارائه شده اشاره کرد و گفت: راهنمای زائران، تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل، زیارت مجازی حرم امام رضا (علیه السلام)  با عینک های سه بعدی، پخش واقعیت مجازی سقا (روایت آب آوردن حضرت عباس (علیه السلام)  از علقمه) و مستندسازی از واکنش زائران با دیدن این تصاویر و دیگر اتفاقاتی که در موکب رخ می دهد، از جمله خدماتی است که به زوار ارائه می شود.

فرجی ادامه داد: همچنین اشتراک گذاری محتوا از طریق هدیه دادن نرم افزارهای کاربردی به زائران اعم از ادعیه و ... که تولید مجموعه سراج استان است در این موکب ها انجام می شود.
وی شارژ اعتباری سیم کارت های عراقی و ایرانی و شارژ باطری را از دیگر خدمات ارائه شده معرفی کرد و افزود: ایستگاه شارژ به صورت امانی به گونه ای است که تلفن همراه زائر دریافت و شارژ می شود و او در مدت زمان شارژ تلفن خود به استراحت وکارهای شخصی می پردازد و در نهایت، موبایل شارژ شده خود را از ایستگاه دریافت می کند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه طرح های اشترک محتوا، ایستگاه شارژ امانی و پخش زنده تلوزیونی از داخل موکب از جمله برنامه های است که امسال به فعالیت های این گروه اضافه شده است.

وی ادامه داد: پخش زنده صدا و سیمای مرکز استان، تلویزیون بدون اینترنت، اشتراک محتوا، تعمیرات نرم افزاری موبایل، زیارت مجازی، ایستگاه شارژ به صورت امانتداری، راهنمای زائر و بخش اموال گم شدگان، مستندسازی و شارژ پولی از دیگر خدمات ارائه شده به زائران حسینی می باشد.

۴۶

کد خبر 1310984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =