کیهان: مگر آمدنیوز کدام خیانت را کرد که زنجیره‌ای‌ها مرتکب نشده باشند

روزنامه کیهان نوشت: یک روزنامه زنجیره‌ای، از اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌خاطر بازداشت مدیر کانال ضدانقلابی آمدنیوز تشکر کرد.

الیاس حضرتی در ستون «نقد و نظر»(!) روزنامه اعتماد و در یادداشتی با عنوان «برادران، دستمریزاد» می‌نویسد: از خبری که دیروز منتشر شد، خیلی‌ها خوشحال شدند. نه فقط دل بچه حزب‌اللهی‌ها و انقلابی‌ها از به دام افتادن سردمدار «آمدنیوز» شاد شد، بلکه مردم کوچه و بازار هم از اینکه شنیدند شر مزاحمی التهاب‌آفرین و بدخواه کشور از سرشان کم شد، احساس خرسندی کردند. مردم ایران البته مهربانند و از به مخمصه افتادن دیگران شاد نمی‌شوند، اما متاسفانه قصه روح‌الله زم متفاوت از دیگران است. او به راه خطا رفت، به پند خیرخواهان اعتنا نکرد، از روزگار درس نگرفت و بر خبط و خطاهای مستمرش بلکه بر مزاحمت‌های شرم‌آورش اصرار ورزید. کاری که آمدنیوز می‌کرد، کار رسانه‌ای نبود، ربطی هم به مردم ایران نداشت. آمدنیوز نه تنها صدای مردم و جریان‌های سیاسی را بازتاب نمی‌داد، بلکه حتی نمی‌توانست منتقدان و مخالفان جمهوری اسلامی را نمایندگی کند.
از یک‌جایی به بعد حتی مخالفان جمهوری اسلامی سعی کردند حساب خودشان را از حساب این سایت پر از دروغ و کینه جدا کنند. در واقع کار اصلی این «رسانه‌نما» ایجاد التهاب در دل مردم، تقویت خشم و کینه آحاد جامعه نسبت به یکدیگر بود. خدا را شکر خیلی زود دست آمدنیوز برای مردم رو شد و عموم مردم فریفته دروغ‌ها و مجعولات او نشدند. این شبکه گاهی با انتشار دروغ‌های راست‌مانند سعی می‌کرد بین مردم و مسئولان شکاف ایجاد کند و اعتماد عمومی را از بین ببرد.
 اصل و عظمت کار در آن بخش‌های ناپیداست که پاسداران گمنام امام ‌زمان توانستند، سرویس‌های اطلاعاتی اروپا و حامیان مالی- فکری آمدنیوز را بفریبند و ایشان را در دام بیندازند. از این جهت به برادران پاسدار خسته نباشید عرض می‌کنم و از صمیم قلب توفیق و سربلندی‌شان را آرزو می‌کنم. اما در پایان بی‌مناسبت نیست که این نکته را مجدداً یادآور شوم که خوب است علاوه بر چنین اقداماتی راه تکرار بر خطا ببندیم و اصلا امکان رشد و پروبال گرفتن رسانه‌نماهای معاند را بگیریم. با اصلاح ساختاری رسانه‌ها و همچنین اصلاح نگاه مقامات به این مقوله و اصلاح رسانه‌ ملی و... می‌توانیم فضایی مملو از نشاط و آزادی و همدلی بیافرینیم که در آن امکان نفوذ و رسوخ جریان مزاحمی چون آمدنیوز منتفی شود.
باید از مدیر روزنامه اعتماد پرسید مگر باند آمدنیوز در پشت نقاب رسانه، کدام خیانت را مرتکب شدند که نشریات زنجیره‌ای مدعی اصلاح‌طلبی مرتکب آن نشده‌اند؟ اگر کار باند روح‌الله زم، تولید و انتشار شایعه، ترور شخصیت نظام، تحریک به آشوب و ایجاد ناامنی و عدم تمکین از قانون بود - که همین است - نشریات زنجیره‌ای از سال 76 تا به امروز و به تناسب همین ماموریت را دنبال کرده‌اند. آنها چه در سال 78 و چه در سال 88، آتش‌بیاران اصلی تحریک به فتنه و آشوب و ایجاد تردید و بی‌اعتمادی در اذهان عمومی بودند.
در عین حال اگر روح‌الله زم از کشور گریخت و علناً در خدمت سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه درآمد، همکاران متعددی در نشریات زنجیره‌ای و از جمله روزنامه اعتماد همین مسیر را طی کردند و هم‌اکنون با بی‌بی‌سی، رادیو فردا و... همکاری می‌کنند. اگر هم آمدنیوز از برخی پروژه‌های بی‌بی‌سی و نظیر آن رونویسی می‌کرد، متاسفانه همین کار قبیح عیناً در روزنامه اعتماد هم بارها اتفاق افتاده است.

2323

کد خبر 1311144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسن US ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  2 0
  حرف حساب جواب نداره
 • IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  0 0
  که اینطور..
 • IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  1 0
  منظور کیهان از زنجیره ای ها جودش و همفکران هستند!!!
 • IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  0 1
  حرف حق
 • IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  1 0
  مفهوم و مصداق خیانت از نظر کیهان و مردم با هم فرق دارد
 • GB ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  0 0
  بی زحمت خاوری و....که سرمایه ملت ایران رو چپاول کرده هم بگیرند
 • IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  0 0
  به نظر من خیانتی که کیهان با دو قطبی کردن جامعه و تقسیم بندی جامعه به خودی و غیرخودی و حزب الهی و بی دین و .... می کند دست کمی از خیانت (باصطلاح کیهان) زنجیره ای ها ندارد هر کدام به نوعی به مردم و نظام و خون شهدا خیانت می کنند
 • IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  0 1
  حرف کیهان کاملا درسته.
 • ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  0 1
  من به عنوان یک عضو از کشور ایران، خطر اصلاح طلب ها را به مراتب بزرگتر از خطر امثال روح الله زم می دانم.
 • IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  0 0
  حسین آقا شریعتی رو به جلو فرار کردید شما با این همه تذکرات و نصایح عزیزان ظاهرا به آخرت اعتقادی ندارید و د رهمین دنیا مسلما مجازات خواهید شد که همه اصلاح طلبان را به یک چوب می نوازید خدا عاقبت حسین شریعتی را بخیر کند و آخر عمری توبه کند
 • IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  1 0
  سلطان کینه ....حسین شریعتداری
 • IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  0 0
  ترور شخصیت نظام یعنی خودش رو می گه؟
 • IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  0 0
  شریعمتداری ترمز کن لطفا
 • صفر IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  1 0
  دو کلمه هم از مادر عروس شنیدیم( کیهان تو تفرقه پراکن تر از همه ای)
 • صادق IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  0 1
  حق با کیهان خیلی از همین روزنامه های زنجیره ای در این چند سال اخیر کارشون خبرپراکنی بود و بس. دقیقا همون راهی رو رفتن که آمدنیوز رفت.
 • Zarei IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
  0 0
  به زعم گفته ایشان اگرروزنامه اعتماد وحتی روزنامه های زنجیره ای وابسته به احزاب تاکنون .به دین وانقلاب وکشورومردم خیانت کرده ومیکنند .پس وزارت فرهنگ وارشاد چه میکرده ؟؟؟وچرا افشایشان نکرده اند ؟