۰ نفر
۲۹ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۱:۳۹

ایرنا:به دنبال بالاگرفتن تنش لفظی میان لبنان و رژیم صهیونیستی و تهدید مقاومت به آزادسازی منطقه 'جلیل' در شمال در صورت هجوم این رژیم به لبنان، خط مرزی میان لبنان و سرزمین های اشغالی شاهد تحرک و آماده باش نیروهای صهیونیستی و ارتش لبنان بود.

به دنبال تهدیدات مقامات رژیم صهیونیستی به ویژه 'ایهود باراک' وزیر جنگ این رژیم مبنی بر وارد شدن مجدد به جنوب لبنان و نیز واکنش مشابه سید 'حسن نصرالله' دبیرکل حزب الله لبنان در سخنان دیروز خود مبنی بر احتمال آزادسازی شمال فلسطین اشغالی در صورت وقوع جنگ از سوی این رژیم توسط رزمندگان مقاومت، مناطق مرزی لبنان با سرزمین های فلسطین اشغالی، امروز پنج شنبه شاهد حالت آماده باش نظامیان رژیم صهیونیستی بود.
این درحالی است که ارتش لبنان نیز به حالت آماده باش درآمده است و نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل (یونیفل) مستقر در جنوب لبنان هم تدابیر امنیتی را جهت جلوگیری از بروز هرگونه اشکال احتمالی به عمل ‌آورده اند.
نیروهای یونیفل جهت کسب اطلاع از وضعیت موجود، طی تماس با فرماندهان ارتش لبنان و نظامیان ارتش صهیونیستی آنها را به خویشتن داری دعوت کرده اند.
ارتش رژیم صهیونیستی نیز در طول خط مرزی لبنان با فلسطین اشغالی، گشتی های خود را حرکت داده و تجهیزات نظامی را در مناطق مرزی به حالت آماده باش درآورده است. عده ای از عناصر وابسته به یگان مهندسی نظامی ارتش صهیونیستی هم اقدام به نصب کابل هایی در زیر سطح زمین جهت وصل آ نها به پایگاه های مرکزی ارتش کرده اند.
نظامیان ارتش صهیونیستی همچنین اقدام به عملیات گشت، شناسایی و مراقبت نقاط مرزی میان لبنان و فلسطین اشعالی نموده اند.
گزارش خبرنگار ایرنا از جنوب حاکی است، صبح امروز پنج شنبه، 20 سرباز رژیم صهیونیستی در نقطه'الثغره' مقابل منطقه العدیسه در جنوب لبنان که تابستان سال گذشته درگیری با ارتش لبنان صورت گرفته بود، مستقر شدند که در مقابل نیروهای ارتش لبنان و یونیفیل نیز موضع گیری کردند.
گفتنی است دو روز پیش باراک با رییس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی از منطقه مرزی دیدار کرد و در میان نیروهای رژیم صهیونیستی گفت: شما آماده باشید؛ شاید بار دیگر بخواهیم به لبنان حمله کنیم.
سید حسن نصرالله هم چهارشنبه شب در واکنش به این سخنان گفت: بیست سال پیش کسی از مقامات رژیم صهیونیستی بر این باور نبود که حزب الله و مقاومت بتواند شمال فلسطین(در لبنان) را به تصرف خود درآورد.
وی خطاب به رزمندگان مقاومت اسلامی گفت: آماده روزی باشید که اگر جنگی بر لبنان تحمیل شود، شاید فرماندهان مقاومت از شما بخواهند که بر مناطق جلیل(در فلسطین اشغالی) مسلط شده و آنجا را به تصرف خود درآورید.
'میشل سلیمان'رییس جمهور لبنان هم امروز گفت: اگر اسرائیل به این دل خوش کرده که کشمکش میان گروه های لبنانی برای تشکیل دولت جدید روزنه ای برای نفوذ آنها بوجود آورد، دچار اشتباه شده چرا که لبنانی ها با ارتش،مردم و مقاومت آماده پاسخ گویی به هرگونه تهدیدات علیه امنیت و ثبات لبنان هستند.16146

کد خبر 131130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =