از اشتراک‌  ‌تصاویر خصوصی در فضای مجازی بپرهیزید

تسنیم نوشت: رئیس پلیس فتای استان البرز با بیان اینکه هر عکس خصوصی اشخاص نباید در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شود، گفت: به کرات مشاهده شده که برخی عکس‌های به اشتراک گذاشته شده در فضای مجازی مورد سواستفاده قرار می‌گیرد.

سرهنگ محمد اقبالی با اشاره به لزوم مراقبت از عکس‌های خصوصی برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده در فضای مجازی، اظهار داشت: شهروندان باید در اشتراک‌گذاری عکس‌ها در فضای مجازی دقت لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه لزومی ندارد عکس‌های مربوط به جشن تولد و یا مراسمات خصوصی در فضای مجازی به اشتراک‌ گذاشته شود، افزود: متاسفانه به کرات مشاهده شده که عکس‌های به اشتراک گذاشته شده در فضای مجازی مورد سو استفاده برخی افراد قرار می‌گیرد.

سرهنگ اقبالی با بیان اینکه فضای مجازی فضای بسیار گسترده و عمیقی است، گفت: خانواده‌ها باید همزمان با پیشرفت تکنولوژی خودشان را با این تکنولوژی به روز کنند، والدین باید در مورد کنترل استفاده فرزندان از فضای مجازی اهتمام داشته باشند.

رئیس پلیس فتای استان البرز با بیان اینکه آشنایی با فضای مجازی باید در دستگاه‌ها و دوایر اداری مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: دستگاه‌هایی که از این علم و تکنولوژی استفاده می‌کنند باید یک واحد در اداره تحت عنوان رصد و پیشگیری فضای مجازی ایجاد کنند.

سرهنگ اقبالی با بیان اینکه فضای مجازی و تکنولوژی این حوزه به صورت لحظه‌ای در حال تغییر و پیشرفت است،عنوان کرد:  فضای مجازی به دلیل مشارکت افراد مختلف بسیار گسترده است،  باید برای جلوگیری و پیشگیری از وقوع هرگونه  جرائم و مشکلات به  کودکان  از  مقطع دبستان بسته به توانایی‌های افراد آموزش استفاده از فضای مجازی آموزش داده شود.

وی با بیان اینکه در مورد سو استفاده از عکس‌های به اشتراک گذاشته شده در فضای مجازی پرونده‌هایی تشکیل شده است، گفت: در این زمینه باید مراقبت و پیشگیری لازم برای جلوگیری از وقوع هرگونه جرم  انجام شود. 

46

کد خبر 1311306

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =