ضرورت بهره مندی دستگاه های اجرایی استان از دستاوردهای علمی دانشگاهیان

رئیس دانشگاه کردستان گفت: باید از توانمندی های خود در زمینه ورزشی برای توسعه استان بهره گرفته و در همایشها و کنفرانسهای مختلف اساتید دانشگاه و صاحب نظران، آخرین دستاوردهای علمی خود را ارائه دهند که این نقشه راهی برای دستگاه های اجرایی بوده و بی شک توسعه ای که مبتنی بر دانش باشد منجر به توسعه پایدار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، رحمت صادقی در جلسه هم اندیشی در رابطه با دو کنفرانس بین المللی نخستین همایش بین المللی ورزش و توسعه پایدار و کنفرانس بین المللی کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون، اظهار داشت: یکی از اهداف این همایش برگزاری پنلها و سخنرانیها است تا بتوانیم بخشی از مشکلات استان را موشکافی و تحلیل کنیم و اینگونه سهم مسئولیت اجتماعی خود را در اداره استان ادا کنیم.

وی با اشاره به بحث مسئولیت اجتماعی دانشگاه کردستان، تصریح کرد: مسئولیت اجتماعی به ما این رسالت را میدهد که علاوه بر تربیت دانشجو، آموزش نیروی انسانی، کارآفرینی و پژوهش، نیاز است تا به سیاستهای دستگاه های اجرایی و جامعه نیز جهت دهیم.

رئیس دانشگاه کردستان بیان کرد: باید از توانمندی های خود در زمینه ورزشی برای توسعه استان بهره گرفته و در همایشها و کنفرانسهای مختلف اساتید و صاحب نظران، آخرین دستاوردهای علمی خود را ارائه دهند که این نقشه راهی برای دستگاه های اجرایی بوده و بی شک فعالیتی که مبتنی بر دانش باشد منجر به توسعه پایدار میشود.

صادقی خاطرنشان کرد: در این دو همایش مهم وزیر ورزش و جوانان و همچنین معاون وزارت علوم حضور خواهند داشت و خوشبختانه تا کنون تمام دستگاه های اجرایی استان با دانشگاه تعامل بسیار خوبی داشته اند و امیدواریم این همکاری در برنامه های آینده نیز ادامه داشته باشد.

وی گفت: ضروری است تا ادارات استان در این همایشهای تخصصی حضور داشته باشند تا از نظرات و مقالات مهم اساتید بهره گیرند و در تصمیمات استانی  از آن استفاده کنند.

گفتنی است در این جلسه روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی، میراث فرهنگی و گردشگری، صنعت، معدن و تجارت، اعضای شورای شهر معاون آموز و پرورش استان کردستان حضور داشتند و هر یک با توجه به توان سازمان خود همکاری لازم را در راستای برگزاری این دو کنفرانس ابراز کردند.

46

کد خبر 1311323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =