شعبه شورای حل اختلاف ویژه اصحاب رسانه در مرکز شوراهای حل اختلاف استان چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

با حضور رئیس کل دادگستری و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان شعبه شورای حل اختلاف ویژه اصحاب رسانه در مرکز شوراهای حل اختلاف استان افتتاح و شروع به کار نمود.

 به گزارش خبرگزاری خبرانلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل روابط عمومی دادگستری کل استان در آئین افتتاح این شعبه احمدرضا بهرامی رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اهمیت و نقش صلح و سازش در حل تعارضات و پیشگیری از ورودی پرونده ها به مراجع قضایی گفت: شوراهای حل اختلاف در ایجاد صلح و سازش میان مردم و رفع اختلافات همواره تأثیر گذار هستند و احکامی را نیز که صادر می کنند هم بر پیشگیری از جرائم سلطه دارد و هم حاکم بر قلوب مردم برای ایجاد دوستی و برادری در جامعه است.

بهرامی یکی از اقدامات انجام شده در شوراهای حل اختلاف را راه اندازی شعب خاص جهت رسیدگی تخصصی به اختلافات میان مشاغل و صنوف دانست و اظهار داشت: در راستای درخواستهای خبرنگاران مطبوعات و اصحاب رسانه جهت راه اندازی شعبه ای ویژه در شورهای حل اختلاف جهت رسیدگی به مشکلات خبرنگاران این موضوع توسط ریاست شوراهای حل اختلاف استان مورد پیگیری قرار گرفت که با انجام هماهنگی های لازم شعبه ششم شوراهای حل اختلاف شهرستان شهرکرد برای رسیدگی به این امر اختصاص یافت. رئیس کل دادگستری استان با بیان این موضوع که در سال گذشته تنها یک مورد شکایت از خبرنگاران به رسیدگی در دادگاه کیفری منجر گردیده و سایر شکایات در مراحل رسیدگی در دادسرا مختومه شده است ابراز امیدواری نمود با راه اندازی شعبه ویژه اصحاب رسانه در شوراهای حل اختلاف استان ضمن حفظ شأن و جایگاه این افراد خدمتگزاری به ایشان به نحو مطلوبتری صورت پذیرد.

خاطرنشان  می شود در این مراسم که صبح امروز برگزار شد مدیر خانه مطبوعات و رئیس انجمن خبرنگاران استان و نماینده خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز حضور داشتند.

46

کد خبر 1311394

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • احمد IR ۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
    0 0
    به هرحال امیدواریم با راه اندازی این شعبه حقوق مطبوعات دراین استان رعایت شود