۸۱ موکب همدان روزانه با بیش از ۲۰۰ هزار پرس غذا از زائران امام حسین(ع) پذیرایی می کنند

استاندار همدان گفت: مردم عاشق اباعبدالله الحسین(ع) استان همدان با تمامی توان خود، از زائران حسینی در مسیر رفت و برگشت، پذیرایی می کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ سید سعید شاهرخی، با اعلام اینکه مردم همدان توانستند در مسیر رفت زائران روزانه با توزیع ۲۰۰ هزار پرس غذا و میان وعده از زائران حسینی پذیرایی کنند، افزود: قطعا در مسیر برگشت این آمار افزایش خواهد یافت.

 وی راهپیمایی اربعین حسینی را دارای ویژگی های خاص که به یک اتفاق بزرگ در جهان تبدیل شده است، دانست و گفت: توجه به آرمان‌های والای انسانی مانند آزادگی، از ویژگی های راهپیمایی بزرگ اربعین است که به لطف دین اسلام و مکتب تشیع در جامعه رواج یافته است.

استاندار همدان، با بیان اینکه طبق آخرین آمار ۳ میلیون و ۲۸۰ هزار نفر از ایرانیان برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: نزدیک به ۴ میلیون تردد در ایام اربعین در محورهای مواصلاتی همدان  به ثبت رسیده است.

شاهرخی گفت: تعداد ۱۶ موکب در عراق، ۳ موکب در مرزهای خروجی و ۶۲ موکب در سطح استان به صورت شبانه روزی آماده استقبال و خدمت رسانی به زائران امام حسین(ع) هستند.

46

کد خبر 1311711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =