صالحی امیری با رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک ازبکستان دیدار کرد

سایت کمیته ملی المپیک نوشت: در حاشیه برگزاری نخستین دوره بازی های جهانی ساحلی قطر روسای کمیته ملی المپیک ایران و ازبکستان با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در دیدار با رستم شاعبدروخامانوف رئیس و جاسور ماچانوف دبیرکل کمیته ملی المپیک ازبکستان ضمن اشاره به اشتراکات فرهنگی تاریخی دو کشور ارتباطات ایران و ازبکستان را بسیار ناگسستنی خواند و تاکید کرد به واسطه همین مشترکات فرهنگی، جا دارد تا فعالیت ها و ارتباطات ورزشی دوکشور قوی تر و بهتر از قبل شود.
در این نشست که دکتر سجادی سرپرست کاروان اعزامی کشورمان به المپیک ۲۰۲۰ نیز حضور داشت، مقرر شد تا هردو کشور در رشته های ورزشی که موفق تر هستند در زمینه تبادل مربی و ورزشکار به یکدیگر کمک کنند، در همین راستا مسئولان ورزش ازبکستان به رشته های بوکس، کوراش، وزنه برداری و تکواندو اشاره کردند و در این رشته ها خواستار تبادل همکاری بیشتری شدند.
 از آنجاییکه رئیس کمیته ملی المپیک ازبکستان، وزیر فرهنگ این کشور نیز است در این نشست به مباحث فرهنگی توجه بسیاری شد و دکتر صالحی امیری ضمن اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور عنوان داشت:بدون تردید همین اشتراکات و تشابهات فرهنگی می تواند باعث تقویت هر چه بیشتر دو ملت در زمینه های فرهنگی،اجتماعی،ورزشی ودانشگاهی در کنار دیگر مسایلی همچون سیاسی و اقتصادی شود چه بهتر که ورزش بتواند پلی مهم و ناگسستنی در افزایش هر چه بهتر و بیشتر دو کشور شود.

در پایان نشست مقرر شد تا مسوولان ورزش ازبکستان طبق تقاضایی که در بحث تبادل مربی و ورزشکار دارند پیش نویس تفاهمنامه مورد نظرشان را برای بررسی بیشتر به ایران ارسال کرده تا پس از بررسی کارشناسانه در جهت بهره مندی از پتانسیلهای ورزشی دو کشور ارسال و پس از نهایی شدن و موافقت طرفین،این تفاهمنامه امضا شود.

256 43

کد خبر 1311751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =