توفیقی: طارق اگر خوب بود برانکو او را جذب می‌کرد

پندار توفیقی درباره شیوه جذب بازیکنان خارجی و دیدار سوپرجام توضیحاتی داد.

پندار توفیقی معاون ورزشی سابق باشگاه استقلال گفت: یاد دارم تا ساعت ۴صبح من به همراه تیام و مدیر برنامه‌های او برای بندهای قرارداد چانه می‌زدیم و در نهایت قرارداد یک و نیم فصل منعقد شد و من بندی را لحاظ کردم که بازیکن در پایان نیم فصل دوم با پرداخت ۲۰۰ هزار دلار به شرط اینکه پیشنهادش کمتر از ۴۰۰ هزار دلار نباشد از استقلال جدا شود. من با ملکی تماس گرفتم و ایشان گفت صبح در ترکیه به شما پول می‌رسد و با شفر به محل عقد قرارداد رفتم و مدیر برنامه‌های تیام و جپاروف هم که حضور داشت مشترک بود و در همان هتل نیومایر را به ما معرفی کردند و من هم گفتم تا وقتی تیام و جپاروف را داریم، دیگر چرا نیومایر را جذب کنیم و از طرفی گرو هم به شدت خودش پیگیر بود تا به استقلال بیاید و با من تماس می‌گرفت.

او ادامه داد: از ۹ صبح تا ۳ عصر در هتل نشستیم و در نهایت صرافی‌ها رو به تعطیل شدن بود و دیگر مذاکرات بی معنی شده بود و من با ملکی تماس گرفتم که وی گفت "دکتر نذر کن ببینیم چه می‌شود که بتوانیم پول را جور کنیم".

توفیقی درباره قرارداد مجید حسینی گفت: مجید حسینی در دوران پرویز مظلومی بازی به او نمی‌رسید که ناچارا او را به تیم راه آهن دادیم و خیلی خوب رشد کرد و قرارداد دو ساله هم که با او بستم در صفحه آخر قراردادش شرطی را گذاشتم که در صورت ترانسفر بازیکن به خارج از کشور، از اول خرداد تا اول مرداد ماه با پرداخت ۱۰۰ هزار دلار و پس از کسب رضایت که باید بگویم کلمه (و) ۶۵۰ هزار دلار پول به باشگاه استقلال آورد و باشگاه استقلال به نظرم با ۶۵۰ هزار دلار اقتصادی کار نکرد و در نهایت این پول و ۴۰۰ هزار دلار تیام باعث شد تا بازیکنان دیگری به تیم بیایند که من نمی‌دانم خروجی آن‌ها برای استقلال چه بود. مجید حسینی بازیکن خوبی است و اگر می‌توانستیم دلال را از کنار او دور کنیم خوب می‌شد.

معاون ورزشی سابق باشگاه استقلال گفت: خاطرتان خواهد بود که با چه وضعیتی جپاروف را برگرداندیم و استفاده کردیم از او و بعد از ما چه اتفاقی افتاد؟ ۶ بازیکن خارجی به استقلال اضافه شدند. نیومایر، گرو، منشا، ایسما، پاتوسی و طارق بازیکنانی بودند که به استقلال آمدند. طارق بارها از سوی کارمند پرسپولیس که ایجنت هم هست به من پیشنهاد شده بود تا جذبش کنم، اما، چون کارمند پرسپولیس بود نمی‌توانستم زیر بار این موضوع بروم و با خودم گفتم اگر خوب بود برانکو او را بر می‌داشت. چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است. این ۶ بازیکن چه گلی به سر باشگاه استقلال زدند با این قراردادهایی که برایشان بسته شده است؟ نزدیک ۲ میلیون یورو با این ۶ بازیکن قرارداد منعقد شد که من تیام را با ۳۰۰ هزار دلار و با دلار سه هزار تومان آوردم و زمانی که تیام را فروختند ارزش دلار پانزده هزار تومان بود.

توفیقی درباره سوپرجام گفت: در سوپرجام واقعیت این بود که شفر برنامه‌ای برای بازی کردن نداشت و می‌گفت صحیح نیست وقتی در جام باشگاه‌های آسیا هستیم در سوپرجام بازی کنیم، چون باید بازیکنان تیم سلامت باشند و از لحاظ ملی هم نگاه می‌کردیم حرف درستی بود، ضمن اینکه سوپر جام یک بازی تشریفاتی است که می‌شود در زمان دیگری هم این بازی را برگزار کرد. موضوع را به افتخاری گفتند و وی نزد وزیر ورزش و جوانان رفت. افتخاری از دفتر وزیر من را صدا کرد و گفت نامه‌ای به سازمان لیگ بنویسیم و پیشنهاد بدهیم که تاریخ سوپر جام جا به جا شود و وزیر هم اعلام کرد که این تغییر بازی انجام شود.

من و گرشاسبی در جلسه بودیم و قرار شد تاریخ را تغییر دهیم. با توجه به اینکه دو باشگاه برای وزارت ورزش و جوانان است، گفتیم وزارت هر تصمیمی بگیرد عملی می‌شود. افتخاری برای تغییر زمان بازی به سازمان لیگ نامه زد، اما پرسپولیس این کار را نکرد. توقع و انتظار ما این بود وزیر ورود کند و این مسئله‌ای بین اعضای دو خانواده بود و سپس دادگاه عالی ورزش و دعوا رخ داد. اگر من بودم اعتراضم را به شخص وزیر ورزش و جوانان می‌نوشتم.

توفیقی درباره صحبت‌هایش علیه محرومیت طارمی و پاک شدن مصاحبه از روی سایت باشگاه گفت: موضوع شفاف بود، به نحوی که خیلی‌ها هم برای حل و فصل مشکل با باشگاه رقیب راهی ترکیه شده بودند. چیزی که برای باشگاه استقلال در سال‌های اخیر اتفاق نیفتاده است، اما دوستان رفتند ترکیه و موضوع را حل کردند و خیلی ساده گفتم اگر این کار انجام شده به دلیل برگرداندن قهرمانی است. باشگاه متخلف باید جریمه شود، ۲۰ دقیقه بعد با جنگ و فریاد مصاحبه من از وب سایت استقلال برداشته شد و افتخاری با من تماس گرفت و گفت "شخص اول ورزش به شدت ناراحت است و گفته این چه مصاحبه‌ای است» و حتی به من گفتند لیدرهای پرسپولیس احتمالا به من آسیب بزنند و در جریان باشم و حتی تهدید هم شدم، هواداران که چنین چیزهایی را نمی‌دانند.

255 41

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1311919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =