ترکیه خواهان حضور ایران در نمایشگاه کتاب استانبول شد

مدیر نمایشگاه کتاب استانبول در دیداری که با قائم مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت داشت، خواهان حضور ایران در نمایشگاه کتاب استانبول شد. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این دیدار در دومین روز فعالیت غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت صورت گرفت.

فتحی گورسوتیراک، مدیر نمایشگاه کتاب استانبول در این دیدار از این که موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در نمایشگاه کتاب استانبول شرکت نمی کند ابراز ناخرسندی کرد و گفت: خواستار و پیگیر جدی حضور جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب استانبول هستیم.

قادر آشنا در این دیدار گفت: روابط با کشورهای منطقه و همسایه در دستور کار ما  قرار دارد و به آن توجه ویژه داریم. به همین منظور در نمایشگاه کتاب استانبول( عربی)  حضور یافتیم. به دنبال یک رابطه پایدار و مستمر با کشور ترکیه در حوزه فرهنگ و به‌خصوص نمایشگاه های کتاب تهران و استانبول هستیم. برای نیل به این هدف پیشنهاد می‌کنم دو نمایشگاه تفاهم نامه همکاری مشترک را برای مدت ۳ یا ۵ سال دنبال کنند و قابل تمدید هم باشد تا بتوانیم از ظرفیت های فرهنگی و نشر دو کشور نهایت استفاده و بهره را ببریم. 

قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم تا در نمایشگاههای استانی کشور ترکیه که با ایران هم مرز است حضور پیدا کنیم. هم‌چنین شرایط را برای حضور ناشران کشور ترکیه جهت حضور در نمایشگاههای استانی و به خصوص در شهرهایی که مرز مشترک وجود دارد فراهم کنیم.

مدیر نمایشگاه کتاب استانبول از پیشنهادهای طرف مقابل استقبال و ابراز امیدواری کرد تا در آینده نزدیک بعد از بررسی‌هایی که توسط دو طرف صورت می‌گیرد، تفاهمنامه همکاری مشترک دو نمایشگاه کتاب تهران و استانبول به امضای طرفین برسد و خاطر نشان کرد؛ارتباط ناشران دو کشور و حضور در نمایشگاههای استانی و هم مرز موجب گسترش روابط فرهنگی خواهد شد.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1311922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =