پایانه مرزی بازرگان محل صادرات و واردات ۶۰درصد کنسانتره کشور

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: پایانه مرزی بازرگان از مهم‌ترین پایانه‌های ترانزیتی کشور است بطوریکه بیش از ۶۰ درصد کنسانتره کشور از این پایانه حمل می شود.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، ارسلان شکری در دومین  جلسه میز ملی توسعه صادرات محصولات میوه‌های دانه‌دار با تاکید بر نقش بی‌بدیل بخش حمل‌ونقل در توسعه و رونق صادرات گفت: یک‌چهارم کل پایانه‌های مرزی کشور در استان آذربایجان‌غربی قرار دارد و در این میان پایانه مرزی بازرگان به عنوان یکی از مهم‌ترین پایانه‌های کشور اهمیت بسزایی در توسعه اقتصادی منطقه و حمل‌ونقل بین‌المللی و افزایش مبادلات با کشور ترکیه داراست.

وی ادامه‌داد: هم‌اکنون بیش از ۶۰ درصد کنسانتره کشور از پایانه مرزی بازرگان حمل می‌شود.

وی با اشاره به قرارگیری پایانه مرزی بازرگان در رتبه نخست ترانزیت پایانه‌های زمینی کشور در صادرات کالاهای غیرنفتی خاطرنشان کرد: امسال تعداد ورود و خروج کامیون از این پایانه مرزی در مقایسه با سال گذشته ۵۳ درصد افزایش داشته و صادرات نیز در این مدت به بالغ بر یک میلیون تن رسیده است که حکایت از رشد ۱۴ درصدی دارد.

شکری به موضوع نبود توان رقابتی ناوگان یخچالی داخلی با ناوگان یخچالی ترکیه هم اشاره کرد و افزود: پیشنهاد می‌شود تعرفه ورودی برای واردات کامیون‌های یخچالدار حداکثر سه تا پنج سال حذف و این رویه برای واردات بارگیر یخچالی هم اعمال گردد.

46

کد خبر 1312572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =