چرا داروی آزارام ۵۰ در بازار کمیاب شده است؟

یک متخصص گوارش و کبد درباره بعضی از داروهایی که نسبتا ضروری و غیرپیچیده هستند و ناگهان در بازار نایاب می‌شوند، گفت: به طور مثال کپسول فلوکسیتین که داروی ضد اضطراب است؛ مدت‌ها در داروخانه‌ها نبود؛ البته الان دوباره در بازار وجود دارد. یک داروی معمولی که نیاز روزمره مردم نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دکتر امیرمنصور رضادوست متخصص گوارش و کبد با بیان اینکه در حال حاضر یک داروی دیگر به اسم آزارام ۵۰ که دارویی برای درمان بیماری‌های خودایمنی و برخی بیماری‌ها از جمله بیماری هپاتییت خود ایمن و بیماری التهابی روده از آن استفاده می‌شود نایاب شده است، به خبرآنلاین گفت: مریض‌های من در تهیه این دارو با مشکل مواجه‌ اند و آن را هیچ‌جا پیدا نمی‌کنند یا برخی انواع هندی یا آلمانی این دارو را از دلال‌ها خریداری می‌کنند.

رضادوست تاکید کرد: سوال من این است که این داروها کجا هستند و چه مشکلی وجود دارد که در بازار نیستند و چرا مواد اولیه آن نیست؟  

این متخصص گوارش ادامه داد: این دارو برای بیمارهای فوق لازم است. من مریضی دارم که بیماری التهابی روده دارد و مدتهاست از این دارو استفاده می کند و اخیرا گفته که آقای دکتر من سه هفته است این دارو را نخورده ام و این امر موجب عود بیماری می شود.

او تاکید کرد: یک نفر باید پاسخگو باشد که این داروها کجاست و چه زمانی وارد می شود و یا اصلا اعلام کنند این چند دارو را کدام داروخانه‌ها در دسترس مردم قرار می دهند،تا مردم از آنجا تهیه کنند. این دارو دو سه ماه است در بازار نیست و هیچ‌کس هم کاری نمی‌کند.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1312946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =