۰ نفر
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
بشار راهی ادلب شد

ایرنا نوشت: سایت ریاست جمهوری سوریه از حضور "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه در کنار ارتش این کشور در شهرک الهبیط در حومه ادلب در شمال غرب سوریه خبر داد.

به گزارش سایت ریاست جمهوری سوریه، بشار اسد رئیس جمهوری این کشور امروز (سه شنبه) در کنار ارتش این کشور در خطو مقدم استقرار این نیروها در شهر الهبیط در حومه ادلب حضور یافت.

ارتش سوریه بخش های جنوبی استان ادلب از جمله شهر راهبردی خان شیخون را در اواخر مرداد ماه 1389 پس از نزدیک به 4 سال اشغال آزاد کرد و با این اقدام جاده بین المللی حلب به دمشق نیز از اشراف و تیررس تروریست ها خارج و شمار زیادی از آنان کشته و یا به مناطق شمالی ادلب فرار کردند.

استان ادلب از ابتدای بحران سوریه ( اسفند ۱۳۸۹) استان امنی به شمار می آمد، اما ۱۴ هزار عنصر تروریستی از سراسر جهان که در ترکیه تجهیز و سازماندهی شده بودند، در هشتم فروردین ماه ۱۳۹۴ به استان ادلب حمله کردند و به سرعت تمام خاک این استان را به غیر از دو شهرک شیعه نشین 'فوعه و کفریا' در ۱۰ کیلومتری شمال شهر ادلب را اشغال کردند.

طی دو سال گذشته و با آغاز عملیات همه جانبه ارتش سوریه و نیروهای مقاومت به مواضع تروریست ها در سوریه و شکست آنها در اکثر جبهه ها، بازماندگان گروه های تروریستی با تحویل سلاح های سنگین و نیمه سنگین خود و فقط به همراه سلاح سبک از مواضع خود عقب نشینی به استان ادلب انتقال یافتند.

310311

کد خبر 1313123

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =