دستگیری شکارچیان غیر مجاز در عملیات ویژه یگان حفاظت محیط زیست لرستان

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان از دستگیری شش نفر شکارچی غیر مجاز و کشف و ضبط هفت قبضه اسلحه از آنها توسط یگان حفاظت اداره کل محیط زیست لرستان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند در این باره به خبرآنلاین گفت: در پی گشت و کنترل یگان حفاظت اداره کل محیط زیست لرستان در سطح حوزه استحفاظی، شش متخلف زیست محیطی که بر خلاف قوانین شکار و صید اقدام به شکار غیر مجاز خرگوش و تیهو  نموده بودند، دستگیر شدند.

فتحی اظهار نمود: از این متخلفین که اقدام به شکار یک سر خرگوش و دو قطعه تیهو نموده بودند، سه قبضه اسلحه شکاری غیر مجاز، دو قبضه هفت تیر، یک قبضه پنج تیر ساچمه زنی، یک قبضه تک لول ساچمه زنی و دو تیغه سرنیزه کشف و ضبط شد.

ادوات کشف شده  تا صدور حکم قطعی به صورت امانی نزد این اداره کل باقی می مانند

مهرداد فتحی گفت: پرونده این متخلفین پس از تنظیم صورتجلسه و بازجویی مقدماتی جهت رسیدگی به دستگاه قضایی ارجاع و ادوات کشف شده از آنها طبق ماده 14 قانون شکار و صید تا صدور حکم قطعی به صورت امانی نزد این اداره کل باقی می مانند.

فتحی با اشاره به حضور شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت در مناطق تحت مدیریت و زیستگاه های حساس گفت: با متخلفین شکار و صید بدون هیچ گونه اغماضی، برخورد جدی خواهد شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان از همه دوست داران محیط زیست درخواست نمود هرگونه تخلف زیست محیطی را با سامانه 1540 اطلاع رسانی نمایند، تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام شود.

46

کد خبر 1313200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =