فارس نوشت: فرمانده تفنگداران دریایی آمریکا در منطقه با مشاور امنیت ملی بحرین دیدار و درباره تقویت همکاری‌های نظامی و دفاعی مشترک گفت‌وگو کرد.

 

 ژنرال «کارل ماندی» فرمانده تفنگداران دریایی در فرماندهی مرکزی آمریکا در منامه روز سه‌شنبه (دیروز) با «ناصر آل خلیفه» مشاور امنیت ملی و فرمانده گارد پادشاهی بحرین دیدار کرد.

در این دیدار روابط بین واشنگتن و منامه در زمینه‌های مختلف از جمله همکاری نظامی و دفاعی مشترک بررسی شد.

فرمانده گارد پادشاهی بحرین از روابط تنگاتنگ کشورش با آمریکا قدردانی کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری بحرین(بنا)، در این دیدار همکاری بین بحرین و آمریکا و راهکارهای تقویت همکاری و تحولات مربوط به آن به ویژه در زمینه هماهنگی نظامی و همکاری دفاعی دو کشور بررسی شد.

تعدادی از مقامات نظامی و افسران بحرین نیز در این دیدار حضور داشتند.

دیدار این مقامات آمریکایی و بحرینی در حالی است که منامه طی دو روز گذشته میزبان کنفرانس به اصطلاح امنیت دریانوردی و هوانوردی بود که در این کنفرانس آنچه راهکارهای مقابله با خطر ایران خوانده شد، مورد بررسی قرار گرفت.

وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای برگزاری این کنفرانس را فرصتی برای رایزنی و تبادل دیدگاه بین کشورهای مختلف به منظور دستیابی به راهکاری برای مقابله با «خطرات ایران و تضمین آزادی دریانوردی در منطقه» توصیف کرد حال آنکه مشارکت هیأت عالی‌رتبه صهیونیستی در این کنفرانس با انتقادهایی در داخل و خارج از بحرین مواجه شد.

جمعیت معارض الوفاق بحرین در بیانیه‌ای تأکید کرد که حضور صهیونیست‌ها در کنفرانس منامه، خطری برای منطقه است.

310 310

کد خبر 1313463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =