پرداخت نقدی آب بها در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد ممنوع است

فیض اله پاسره مدیرعامل آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پرداخت هرگونه وجه دستی آب بها در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد ممنوع است و در صورت مشاهده موارد احتمالی با متخلفان برخورد می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج، فیض اله پاسره در بازدید از مجتمع بزرگ آبرسانی لوداب گفت: با تکمیل این مجتمع قریب به ۷۵۰۰ روستا در مناطق مختلف لوداب از آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان گفت: تاکنون ۳۰ کیلومتر خط لوله در این محور اجرا شده است و تنها حدود ۸ کیلومتر خط انتقال مانده که در حال تکمیل است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون قریب به ۶۰ میلیارد ریال در این پروژه هزینه شده است، گفت: بالا رفتن نرخ ارز و افزایش بی سابقه قیمت لوله، موجب بروز مشکلاتی شد، اما خوشبختانه این طرح در حال پیشرفت و تکمیل است.

پاسره گفت: فراتر از منابع و ظرفیت ها در حال توسعه و اصلاح خطوط آبرسانی روستایی در استان هستیم، برخی وقفه ها به علت شرایط خاص اقتصادی طبیعی است، اما به مردم این قول را میدهیم تا سرحد توان و فراتر از آن، برای بهبود وضع آبرسانی و البته انجام اصلاحات در شبکه های آب اقدام خواهیم کرد.

وی گفت: نگاه وزیر نیرو و وزارتخانه نیز تسریع در انجام پروژه های آبرسانی روستایی است، این مساله توسط شخص وزیر مدام بررسی و نظارت می شود تا از استمرار خدمات رسانی به مردم اطمینان حاصل شود.

پاسره در حاشیه این بازدید گفت: بهره برداری و نگهداری از پروژه های آب اگر اهمیتش از ساخت و تکمیل پروژه ها بیشتر نباشد کم اهمیت تر از آن نیست، از همین رو باید بهره بردرای و نظارت ویژه و مستمری از تاسیسات آب روستایی صورت بگیرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان به آنلاین شدن صدور قبض و پرداخت ها در دو سال اخیر گفت و خاطر نشان کرد همانطور که به تمامی شهرستان ها اعلام کردیم، دریافت هرگونه وجه دستی از مردم روستاهای استان برای آب بها ممنوع بوده و با متخلفان برخورد صورت می گیرد، این قانون البته با تکمیل زیرساخت های اینترنت در روستاهای استان، به صورت جدی تر و سختگیرانه تری اعمال خواهد شد.

۴۶

کد خبر 1313477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =