نماینده ولی فقیه در سپاه: برای اولین بار یک نظام ولایی چهل ساله می‌شود/ سردار شریف: دشمن کوچکترین حرکت را باید با بیشترین ضربه تحمل خواهد کرد

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: بسیج یاور مردم در سختی ها و مشکلات و ضامن بقای نظام اسلامی است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سپاه نیوز، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه، امروز (چهارشنبه) در نهمین جشنواره سراسری مالک اشتر بسیج با تسلیت ایام سوگواری ائمه اطهار(ع)، گفت: تحقق این مهم که برای اولین بار یک نظام ولایی چهل ساله می‌شود و انقلاب اسلامی با وجود تمام دشمنی‌ها توانسته است با حرکت غیر قابل توقف خود اهداف و قله های تعالی را یکی پس از دیگری فتح و دشمن را مجبور به عقب نشینی کند و دستاوردهای خوبی را نیز به دست آورد، نشان دهنده آن است که حفظ و تداوم این انقلاب الهام بخش  به تمام عواملی که در گذشته وجود داشته است، نیاز دارد.

وی از رهبری به عنوان یکی از مهم ترین عوامل تداوم انقلاب اسلامی نام برد و اظهار کرد: ما رهبری فرزانه، آگاه، شجاع، بصیر و با قدرت مدیریت در سخت ترین شرایط داریم و از این جهت خداوند متعال را برای نعمت ولایت خاصه امام خامنه‌ای(مدظله العالی) شاکریم.

حجت الاسلام حاجی صادقی یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در تداوم و بقای انقلاب اسلامی را برخورداری از امتی با استقامت فکری واستقامت عملی توصیف و تصریح کرد: ارتباط و تعامل بین دو عامل رهبری و امت بصیر انقلابی ضامن بقای انقلاب اسلامی است.

وی افزود: هنر امام راحل(ره) این بود که امت بصیر انقلابی و بسیج که تجلی حضور مردم و به تعبیر قران تجلی «لیقوم الناس بالقسط» می‌باشد را پای کار آورد و این مهم تا به امروز با هدایت ها و تدابیر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) استمرار دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان از بسیج به عنوان یار و مددکار مردم در سختی ها و مشکلات، ضامن بقای نظام اسلامی و ولایی و زمینه ساز نهضت ظهور نام برد و بر ارتقای هر چه بیشتر ایمان، بصیرت، ولایت پذیری، روحیه ایثار و سلحشوری آحاد بسیجیان  برابر هجمه‌های فکری گسترده دشمنان تاکید کرد.

سردار شریف: کوچکترین حرکت دشمن، بیشترین ضربه را در پی دارد

ایسنا نوشت: 

سردار رمضان شریف صبح امروز اول آبان ماه در یادواره شهدای صنعت مس و شهدای گمنام شهر سرچشمه رفسنجان با قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم، اظهار کرد: از مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و مدیر مجتمع مس سرچشمه که این مراسم را برگزار کردند تشکر می کنم و مهمترین فلسفه برگزاری یادواره شهدا جدای تجلیل از پدران و مادران و وابستگان شهدا ترسیم راهی است که شهیدان دنبال کردند و انتظاری است که از ما دارند، می باشد.

وی با اشاره به اینکه جوانان در معرض تهاجم فرهنگی دشمنان قرار دارند، بیان کرد: مجموعه مس پشتیبانی خوبی را از دفاع مقدس بویژه از لجستیک و مهندسی لشکر ۴۱ ثارالله داشتند و  ۴۰ سال است که مدیران، مسئولان و تکنسین‌های مجتمع مس جایی را که از آمریکایی‌ها پس گرفتند و آمریکایی‌ها تصور می‌کردند ما قادر به ادامه در این مجتمع نیستیم، بدون حضور یک مستشار خارجی اداره می‌کنند.

شریف با اشاره به اینکه در اوج تحریم‌ها، گزارشاتی که از موفقیت صنایع جمهوری اسلامی می‌شنویم که امیداورکننده است، افزود: علیرغم توطئه‌های دشمن به ویژه بعد از ناامیدی در حوزه دفاعی و امنیتی که فشار خود را روی اقتصاد و معیشت مردم متمرکز کرده و نتوانسته به اهداف خود برسد، این موفقیت‌ها که مدیران خلاق ایجاد می‌کنند، مایه افتخار است.

مسئول روابط‌عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: شاید فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و معاندان با گرد و خاک و غباری که ایجاد می‌کنند اجازه ندهند کارهای عظیمی که در حوزه‌های مختلف  در کشور صورت گرفته به خوبی ارائه شود که ظلم بزرگی به نظام و انقلاب است که نسل جدید که دوران امام (ره) و دفاع مقدس را ندیده امروز قدرت دشمن و ضعف نظام را تصور کند. در حالی که معادله برعکس است و این شعار نیست بلکه واقعیتی است که بعد از چهل سال برداشتن گام اول انقلاب صلابت و قدرتی که ملت خلق کرده برای خیلی از ملت‌ها الهام‌بخش شده است.

سردار شریف ادامه داد: همان‌طور که در سال دوم جنگ تحمیلی، امام راحل(ره) نوید پیروزی در جنگ و در ادامه آن آزادی ملت عراق، لبنان، افغانستان و فلسظین را دادند، رهبر معظم انقلاب نیز پس از ۶ ماه ورود داعش به شامات و تصور اینکه سه تا ۶ ماه حکومت اسد دوام نخواهد آورد، فرمودند« دشمنان بدانند در سوریه کاری از پیش نخواهند برد».

وی عنوان کرد: میلیاردها هزینه‌ای که آمریکا و اروپا برای داعش کرد با جریان مقاومت که الگوی الهام‌بخش آن‌ها شهدا و دفاع مقدس ماست از بین رفت و مقاومت به پیروزی رسید و حاج‌قاسم سلیمانی دفاع مقدس را قله بلند مقاومت و جهاد دانست و کاری که در عراق و سوریه انجام می‌شد را سلسله‌جبال پایین این قله خواند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: جوانان ما برای شیعه و اهل‌بیت و دنیای اسلام افتخار آفریدند و با شعار و نگاه به تکلیف دینی و شرعی وارد میدان شدند، جریان مقاومت و شکست پی‌در پی جبهه استکبار زایش دفاع مقدس است.

سردار شریف افزود: رزمندگان ما با دست خالی و کمترین آموزش‌های نظامی در برابر چیره‌دست‌ترین تکاوران بعثی پیروز شدند و ملت را سربلند کردند امروز کسی از صدام و ژنرال‌های او یاد نمی‌کند چون ارزش نام‌بردن ندارند اما مزار شهدای گمنام ما ملجأ و پناه مردم در سراسر ایران است.

مسئول روابط‌عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: پدران و مادران شهدا هزینه سنگینی پرداخت کردند اما آن‌ها با خدا معامله کردند و پیروز شدند و این همه عظمت دنیای اسلام محصول خون شهدا و گذشت و ایثار خانواده شهداست.

سردار شریف با اشاره به پیاده‌روی عظیم اربعین، گفت: بازشدن راه کربلا آرزوی تمام رزمندگان در دوران دفاع مقدس است که همه به آن امیدوار بودند و اعتقاد داشتند.

مسئول روابط‌عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: امروز دوست و دشمن به اراده و بصیرت ملت ایران و هوشمندی رهبری اذعان دارند که این‌ها برگرفته از تعالیم فرهنگ اهل‌بیت است.

سردار شریف با تأکید بر اینکه توانمندی دفاعی کشور به حدی است که هیچ دشمنی جرأت نگاه چپ به کشور را ندارد، افزود: دشمن می‌داند کوچکترین حرکت را باید با بیشترین ضربه تحمل کند و قادر نیست بر انقلاب اسلامی ایران فائق آید.

وی در پایان خطاب به مدیران گفت: با توجه به اینکه امنیت فرصتی برای مدیران در بخش‌های مختلف فراهم کرده اکنون که با بیکاری و معضلات اجتماعی روبه‌رو هستیم با ایجاد شغل برای فرزندان این سرزمین و برداشتن موانع بیکاری جلوی معضلات اجتماعی هم گرفته شود چون ملت ما صبور، باوفا و قدرشناس هستند.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1313648

برچسب‌ها